Wpis z mikrobloga

Mirki, coś sobie wczoraj zrobiłem przy martwym ciągu.

Standardowo się rozgrzałem, zrobiłem 2 serie wstępne i wsiadłem na typowy dla siebie ciężar. Przy pierwszej serii roboczej poczułem mocny ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Odpuściłem dalsze serie, zrobiłem coś na bicka i się zawinąłem.
Myślałem, że ból zaraz przejdzie, ale jest cały czas to samo, jak nie gorzej. Przy chodzeniu i siedzeniu ból jest do zniesienia, ale jakiekolwiek schylanie się jest wykluczone. Na szczęście leżenie na plecach jest w miarę bezbolesne, ale przy zmianie pozycji budzę się z bólu...
Macie pomysły co mi się stało i jak tymczasowo załagodzić ból?

Na oficjalną diagnozę trzeba będzie trochę poczekać, bo dopiero dzisiaj zapiszę się na rtg kręgosłupa.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #kregoslup #medycyna
  • 42
  • Odpowiedz
  • 0
@chnibi: jak np. Wstanę z łóżka po dłuższym czasie leżenia, to ból jest znacznie bardziej nasilony. Po 2-3 minutach stania/chodzenia ból wraca do "standardowego" poziomu.
  • Odpowiedz
  • 0
@f0rtnight u mnie zazwyczaj jest tak że boli jak siedzę, leżę, ruszam się ale jak się rozgrzeje to ból maleje do takiego poziomu że mogę zrobić trening więc trenuje dalej XD po kilku dniach wszystko znika
  • Odpowiedz
@f0rtnight: miałem to samo najwyraźniej coś #!$%@?łem w technice, 2 tygodnie wolne od martwego i czuje że już przeszło ale zastanawiam się czy nie zrezygnować całkiem z deadlifta.
  • Odpowiedz
@f0rtnight może rozwaliłeś sobie dysk międzykręgowy / "dysk ci wyskoczył", w lędźwiowym odcinku takie rzeczy potrafią się dziać przy dużym obciążeniu, generalnie nie polecam

poczytaj o dyskopatii / przepuklinie kręgosłupowej
  • Odpowiedz
@f0rtnight: połóż się płasko na brzuchu a potem podnoś się stopniowo na ramionach wyginając plecy do tyłu i utrzymaj pozycję każdorazowo kilkadziesiąt sekund do progu bólu. To ćwiczenie powinno rozluźnić mięśnie pleców jeżeli masz ucisk na nerw w odcinku lędźwiowym.
  • Odpowiedz
@f0rtnight: Spoko, pacjent bedzie zyc, miałem podobny incydent 3 tygodnie temu z tą różnicą, że w moim przypadku siedzenie dłużej niż 30 minut jest nie do wytrzymania. Na rentgenie mi nic nie wyszło i dopiero dzisiaj mam wizytę u ogarniętego fizjoterapeuty, liczę na to, że sytuacja się poprawi, bo co to za życie gdy przed 25 rokiem życia zostało się wrakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@f0rtnight: Mogę śmiało powiedzieć, że 80% bólu utrzymało się, chyba wymownym będzie to jeśli powiem, że z wyników +/-160kg robię siady i martwy z obciążeniem rzędu 50-60kg na 12 powtórzeń i to z niemałym gruzem.
Co do leków smarowałem się ketonalem, od lekarza miałem przepisany lek opioidowy o nazwie poltram combo, ale nie polecam tego gunwa, bo tylko miałem odruch wymiotny i spalem po 16h na dobę. Również leciały hurtowe ilości
  • Odpowiedz
Na oficjalną diagnozę trzeba będzie trochę poczekać, bo dopiero dzisiaj zapiszę się na rtg kręgosłupa.


@f0rtnight: ale sam się na to RTG zapiszesz? Może jednak niech cię skieruje tam lekarz? Idź do ortopedy, zapewne wypadł ci dysk i tak, RTG będzie potrzebne, ale może to nie dysk, a jedynie naciągnąłeś sobie mięsień. Ortopeda rozróżni na macanego.
  • Odpowiedz
@f0rtnight: chłopie idź do rodzinnego da Ci lekki przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie. Jak będzie ogarnięty skieruje Cię do neurologa. Tam zleci zastrzyki domięśniowe regenerujące końcówki nerwowe. Diagnoza masz przepukliny odcinka lędźwiowego i pod wpływem wysiłku przepuklina ucisneła nerw powodując stan zapalny. Zalecenie zjeżdżasz ostro z ciężarem i ćwiczysz technikę, masz za słabe mięśnie w stosunku do ciężaru, który sobie tam wrzuciłeś.
  • Odpowiedz