Wpis z mikrobloga

Jedyną rzeczą, którą zmieniłbym w swoim życiu, gdybym mógł cofnąć czas to nigdy nie postawiłbym nogi na siłowni.

Kupienie z ojcem ciężarów w wieku 16 lat, a potem wejście głębiej w ćwiczenia i temat siłowni to był najgorszy błąd jaki w życiu popełniłem. Siłownia zniszczyła mi życie i nie dała żadnych pozytywnych skutków.

Byłbym teraz uśmiechniętym człowiekiem i nic by mnie nie bolalo, mój kręgosłup jest już w stanie fatalnym i nie oszukujmy się. Nie da się tego odwrócić. Moi znajomi chodzą do fizjoterapeutów, czasami po kilku i jedyny rezultat jest tylko taki, że są od lat kasowani za kolejne wizyty i nic im nie przeszło, tylko ciągle słyszą, że już coś tam naprawili, ale coś innego w ciele teraz powoduje objawy w innej części. Nie oszukujmy się, te zmiany są nieodwracalne i jak raz coś spieprzy się w organizmie to już tylko ingerencje chirurgiczne pomagają. Fizjoterapia to to samo co wróżenie z fusów i leczenie tańcem indiańskim, albo cudownymi preparatami. Naciąganie na kasę.

Ja zazdroszczę każdemu ulanemu, pryszczate mu swiniakowi w okularach, który tylko siedzi przy komputerze całe życie. Nie dotknął nigdy ciężarów i przynajmniej może siedzieć.

Ja jak jadę w trasę to muszę co godzinę robić przerwę, bo uciska mnie w lewym łuku żebrowym, nawet w kinie nie mogę się rozluźnić na filmie.

Mój odcinek lędźwiowy i cała miednica boli tak, że czasami już nie mam siły. Mogę spać tylko w niektórych pozycjach.

Jestem napakowany, a jak mnie ktoś prosi o pomoc w przeniesieniu czegoś, podniesieniu łóżka, czy coś to nie mogę,l tego zrobić.

***** Siłkę. Nigdy nie ćwiczcie.

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #fizjoterapia #zdrowie #kregoslup #takaprawda #silka #sport
  • 53
Mam 35 lat, trenuje od 15.

Siłownię polecam każdemu. Najlepsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała i od której się uzależniłem.

Buduję charakter, konsekwencje i dyscyplinę.

Warto podejść z głową i nie rzucać się na ciężary, chciaz wiem że nie jest to łatwe w młodym wieku.

Dzisiejszy dostęp i zasób wiedzy jest tak ogromy, że #!$%@?ć się można tylko na własne życzenie.

Po 15 latach ćwiczeń - mam płaski brzuch i fajna
@Saprofit wydaje mi się że po prostu niektórzy po czasie i paru problemach wpadają na ten geniusz jak ważne jest rozciąganieni i rozgrzewka, a niektórzy niestety nie i kończy to się tak jak wyżej.
Po 15 latach ćwiczeń - mam płaski brzuch i fajna plażową sylwetkę którą utrzymuje niskim kosztem. Bez diety czy sterydów.

Odpowiedz


@Sarza01: xDDDDD

Buduję charakter, konsekwencje i dyscyplinę.


@Sarza01: Taką że napinasz się do co 2-3 typa na wykopie, do jakiegoś anonima który się z tobą nie zgadza xD
@Ynfluencer: ale nie wiem czego ty oczekiwałeś. To jest normalne, że siłownia i trening siłowy szkodzi. Tylko nikt nie mówi że to jest zdrowe. Każdy wie jakie jest ryzyko i że zdrowy to może być trening z masą ciała a nie bicie rekordów i ciągłe przeciążanie stawów i krążków kręgoslupa byle na kiju było 2,5kg więcej. Ciągle komuś się zrywa klata czy zrywają stawy podczas dźwigania na praktycznie każdych zawodach trójbojowych
@darktemplar: zrypales kolana bo trenowałeś jak debil i tyle, ja jak dostałem sygnał od ciała, że kolana nie nadążają zacząłem je wzmacniać i luźno leci 110 kg na 5 powtórzeń z tempem 2010. A gdy zaczynałem siad to 90 był max spowodowany przez kolana(a na leg pressie latało wtedy 370 kg na 16 repow w pełnym zakresie, aż zaczynała się dupa odrywać). Staż 5 miesięcy z 2 tyg przerwą przez chorobę
@Bushtren myślę że najbardziej kolana dostały e górach, do tego momentu było względnie ok, schodzenia z gór tyra strasznie kolana, nie jeden tam sobie załatwił kolana, trenowałem akurat ok, technika ok, dziś nie przekraczam 40kg w przysiadach, wolę nie ryzykować, najgorzej jest jak wchodzę w dół po schodach, w góry już nie chodzę

lekarz ortopeda mówił że jest jeszcze jeden czynnik, praca siedząca, trzymanie nóg pod kątem ok 90 stopni o długie
kolana mi do dziś strzelają


@darktemplar: #!$%@?, strzelają mi barki, kolana łokcie itp. jestem w #!$%@? zaniepokojony no a w necie pisze że wszystko ok. No nie wszystko ok jak przy każdym ruchu, podnoszeniu z podłogi jest trzask. To reumatolog ma iść na to?