Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ze względu na paskudne warunki w pracy, psycholog i psychiatra zalecali mi L4 oraz abym szukał innej pracy. Nie skorzystałem z tej opcji ponieważ z tego co wiem na L4 nie można szukać pracy i mogą za to grozić konsekwencje. Nie ukrywam, że mam serdecznie dosyć swojego obecnego pracodawcy, lecz nie chciałbym narobić sobie kłopotów. W internecie mało konkretów na ten temat.

Czy jeżeli zgodzę się na L4 to mogę chodzić na rozmowy kwalifikacyjne / szukać innych możliwości?

Czy ktoś miał już taką sytuację?

#pracbaza #korpo #prawo #studentprawa #prawopracy #l4 #zwolnienielekarskie #praca #uop #medycyna #psycholog #psychiatra



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
@mirko_anonim: co to za glupotki, sprawdz od razu czy kamer Ci pracodawca nie zainstalowal. A moze backdoora i bedzie sprawdzal jak patrzysz ogloszenia na prywatnym sprzecie. Szukaj pracy, umawiaj sie i uciekaj. Zdrowie jest wazniejsze, strach bedzie chwilowy a potem przyjdzie ulga-polecam.
Czy jeżeli zgodzę się na L4 to mogę chodzić na rozmowy kwalifikacyjne / szukać innych możliwości?


@mirko_anonim: Generalnie na L4 od psychiatry można w zasadzie wszystko. Jednak ZUS ma inne zdanie na ten temat i sprawa może się oprzeć o sąd, który dopiero im wytłumaczy, że się mylili. Jest też zawsze ryzyko, że skład w WSA będzie głupi i dopiero NSA orzeknie zgodnie z RiGCzem.

Jednakże, jedyne co Ci grozi, to