Wpis z mikrobloga

Całe życie miałem problemy z jedzeniem, na bank jakieś zaburzenia mam różnorakie. Próbowałem różnych diet, różnych leków.
Ale nic nie daje takiego uczucia najedzenia jak tłuszcz, mięso i jaja. Po normalnym smutnym posiłku to się spać chce w najlepszym przypadku, a po takim talerzu nawet taki upośledzony osobnik ma ochotę zdobywać świat :3

Mirki, zjedzcie mięsko, ziemniaczki zostawicie!


#dieta #zdrowie #sniadanie #sniadaniebogow #gotujzwykopem #keto #carnivore #ziemniakizostaw
anonim1133 - Całe życie miałem problemy z jedzeniem, na bank jakieś zaburzenia mam ró...

źródło: 20230712_094005

Pobierz
  • 41
przecież to jest okropnie tłuste a po tłustym jest zgaga


@6aesthetic9: Nie jest, jest nawet po 'chudej' stronie bo jedyny tłuszcz to ten z mięsa i jaj - choć fakt, mięsko fajnie poprzerastane.
Jak masz zgagę, to często problemem jest nieprawidłowe PH w żołądku, a to powodwane przez nieprawiłowe odżywianie może być - tak mówią lekarze :P
@CheSlaw: Staram się raczej jej nie mieć. Wybieram tłustsze kawałki mięsa, czasem dodam sobie masła albo smalcu jak jest potrzeba - ostatecznie śmietanka powyżej 30% na zagrychę :P

weź do tego chleba ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Blaskun: Paradoksalnie wtedy się nie najem xD
zależy którzy, Ci co się edukują to nie polecą.


@anonim1133: Każdy zdrowy lekarz takiego czegoś nie poleci na zgagę, chyba że chcesz kogoś jeszcze bardziej dowalić.

Z resztą tu już pokazałeś że widząc w "Keto" rozwiązanie wszelkich swoich problemów aspirujesz do sekty w stylu "złotych końcówek kabli". Nie chcesz przyjąć że masz problem ze #!$%@? i że musisz po porostu rozwiązać a nie zapychać go "tłustym i pożywnym"
@CheSlaw: Staram się raczej jej nie mieć. Wybieram tłustsze kawałki mięsa, czasem dodam sobie masła albo smalcu jak jest potrzeba - ostatecznie śmietanka powyżej 30% na zagrychę :P


@anonim1133 A tym jednym daniem nie przekroczysz dziennej dawki białka? Nie wygląda aż tak tlusto. No chyba że to pod limit i OMAD.
Ze swojej strony polecam jeszcze olej lniany - np. sałatkę można sobie zrobić (a warzywa są jednak też ważne na
A tym jednym daniem nie przekroczysz dziennej dawki białka?


@CheSlaw: tak coś kojarzę, że są jakieś nowsze badania gdzie wychodzi na to, że obecne normy białka są nieco zaniżone. Choć teraz ich nie znajdę.
Kiedyś byłem na źle prowadzonym dunkanie, tam było za dużo białka i odczuwałem to. Teraz z tym problemów nie mam.
Kalorycznie chyba wyjdzie tutaj około 1:1 białko do tłuszczu. Pewnie by nie zaszkodziło dodać masła.