Wpis z mikrobloga

#matematyka #informatyka #pwr #politechnikawroclawska
Jak stać się lepszym z matematyki? Matematykę licealną na poziomie podstawowym kumam bez większych problemów bo jest schematyczna - uczę się schematów i jest git. Ale rozszerzenia nie kumam totalnie bo nie ma schematów, każde zadanie jest inne. Jest podane zadanie i ja totalnie nie wiem jak zacząć, co w ogóle zrobić. A jak zajrzę do odpowiedzi i wyczytam jak oni to rozwiązali to nagle magicznie to kumam. Brakuje mi po prostu takiego sposobu myślenia. Ponoć da się to wyćwiczyć ale jak? Mam książki kiełbasy ale one za dużo mi nie pomogły. Może e trapez? Nie wiem co robić, a bardzo chcę startować na polibudę wrocławską na wydział informatyki więc z matmą muszę być obcykany na wysokim poziomie jednak.
  • 8
nie a co?


@diagnoza-przegryw: Przychodzi policjant do księgarni i mówi:
- Chciałbym kupić jakąś dobra książkę.
Kasjerka:
- To może zaproponuję panu książkę o logicznym myśleniu.
- A jaka to książka???
- No to może ja panu podam przykład: Ma pan w domu akwarium???
- No mam!
- Czyli lubi pan zwierzątka???
- No lubię.
- Czyli jak zwierzątka to pewnie spacerki z pieskiem w parku???
- No tak!
- No
@diagnoza-przegryw ja na infie na w4 uczyłem się z materiałów etrapeza i zdałem, także na pewno pomagają, ale też nie startowałem od zera, tylko trochę już ogarniałem. Niemniej jednak na kolokwium z całek uczyłem się przez dwa dni ciągiem nie wychodząc z domu z jego materiałów i jak ich na początku nie ogarniałem w stopniu wystarczającym na zdanie, tak koniec końców miałem 4.5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@diagnoza-przegryw: Atak na poważnie. Polecam Etrapeza, i napierdzielać dużo przykładów. Matma na studiach ma to do siebie, że też jest schematyczna(mi nawet szybciej wbijała się do głowy niż w liceum, ale w liceum nie odrabiałem lekcji i się nie uczyłem). Dasz radę. Jak to mówi klasyk, to musisz długo katować zadania, wtedy łeb się tak pie%^*^i fajnie, że już nie myślisz o niczym, jak patrzysz przez okno to ty nie wiesz