Wpis z mikrobloga

Siema mirki. ogólnie wrąbałem się w maliny. zacząłem się odchudzać i schudłem 7kg, ale jest to wynik tego że bardzo mało jem i ćwiczę codziennie na bieżni. mam wyliczone dzienne zapotrzebowanie na 2100kcal (już po odjęciu ćwiczeń itd.) ale czasami nawet ciężko mi do połowy tego dojść (wody pije bardzo dużo w postaci kawy, czystku, woda+bolero 0% cukru).
chcę się nauczyć wyrobić nawyki i pilnować tego żeby jeść dziennie tyle ile mam wyliczone, ale do tego czasu jeszcze parę dni albo tygodni pewnie minie a chciałbym mieć pod kontrolą poziom kortyzolu, bo podobno jak organizm się zaczyna bronić z powodu deficytu kalorycznego to kortyzol od razu idzie w góre.

z tego co czytam na internecie to kortyzol zawsze podnosi cukier. czy mogę w takim razie kupić sobie glukometr i codziennie sprawdzać cukier żeby mieć MNIEJ WIĘCEJ informacje o tym czy kortyzol idzie w góre czy nie?

#mikrokoksy #silownia #zdrowie #fit #medycyna #hormony #kortyzol #dopamina #serotonina #stres #dieta #motywacja #kofeina #energia
jakeiscool - Siema mirki. ogólnie wrąbałem się w maliny. zacząłem się odchudzać i sch...

źródło: 385525574_621608489939379_6762398468918425451_n

Pobierz
  • 3
@jakeiscool: tak jak napisał @Loginconajmniej4znaki - zajmij się podstawami, to one odpowiadają za 95% rezultatów. Trzymanie się założeń co do diety plus aktywność fizyczna i będzie dobrze. Pamiętaj tylko, że trackery aktywności często zawyżają spalone kcal, także na Twoim miejscu z góry bym ustalił ilość kcal, które jesz i nie sugerował się tym, ze któregoś dnia zegarek pokazał, że spaliłeś 100 kcal więcej, dzięki czemu zjesz o tyle więcej (z Twojej