Wpis z mikrobloga

Czasami mierze sobie ciśnienie i zastanawiam co jest nie tak. Ogólnie robię 3 pomiary bo za każdym strasznie się to różni. I tak dziś miałem:
1.150/51
2.145/48
3.132/47
Puls przeważnie 50-65
Wychodzi na to, że pierwsze mam za duże, a drugie za małe. Byłem kiedyś u rodzinnego to jak mi zmierzył miałem ponad 150, a drugie niskie w okolicach 60 (ale u lekarza zawsze mi wychodzi o wiele za duże). Ćwiczę siłowo i mma, nie odczuwam jakichś dolegliwości. W przyszłym tyg. idę do lekarza i chce wspomnieć o tym, bo wcześniej po prostu dostałem zalecenia by sobie mierzyć, więc mierze. Może ktoś ma podobnie? Dodam, że ciśnienie rzędu 120-135 już miałem w szkole średniej, ale te drugie trochę mi spadało na przestrzeni lat chyba.
#zdrowie #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #medycyna #cisnienie
  • 6
  • 0
@Kasahara: żeby iść do kardiologa muszę mieć skierowanie, nie mam tyle siana by sobie chodzić prywatnie.
@Zakretka21 właśnie m.in w tym celu idę do lekarza by mi dał na badania krwi (profilaktycznie). Miałem ponad rok temu z moczem i wszystko było git.
@gosciu82 Żadnej bomby, aktualnie 82kg/178cm. Jedna tabletka kofeiny z rana i jedna przed treningiem (nie zawsze). Kaw i energetyków praktycznie nie pije.
@Nano22 rob pomiary o tej samej porze i zapisuj sobie wyniki. Tez jak długo nie mierze to pierwszy pomiar mam wysoki bo sama czynność mnie stresuje, później jest zawsze w widełkach. Najlepiej zrobić holter ciśnieniowy, wtedy będziesz miał pełen zakres, do tego próba wysiłkowa i echo serca.