Wpis z mikrobloga

Ogólnie taka refleksja na temat siłowni i chyba jednego z większych błędów jakie można popełnić. Czyli overthinking. Niestety cegiełkę do tego przykładają YouTubowe gwiazdy typu Sebastian Kot i jemu podobni (ale nie chodzi tu o stricte Sebę, chce robić zasięgi i o to chodzi na YT).

Pierwszym elementem jest tutaj STRASZNIE. Trochę spadłem z fotela jak zobaczyłem tytuł (to Ci zniszczy kolana na martwym ciągu); a tam film, że jak ktoś będzie wymijał kolana bez cofania biodra to wybuchną lola. Akurat jak prawie 10 lat siedzę w środowisku, to nie znam historii aby ktoś w ten sposób zrobił sobie kontuzję kolana, raz widziałem na YT jak to zrobił dwubista, ale spuszczając z nad głowy na te kolna sztangę.

Drugim elementem jest komplikowanie spraw, mówienie, że aktywacja stopy jest gamechangerem, albo że jakieś drill z różowym kettlem sprawi, ze dodasz 40 kg na klatę albo spór o rytm ramienno-łopatkowy xD. Albo robienie jakiś dziwnych testów (które najczęściej by większość fizjo wyśmiała i wyciąganie z tego wniosków)

Efektem tego jest, ze ktoś ciagle sie przejmuje, ze spieprzy jeden z 1000 elementów w boju, ma ogromny kocioł w głowie na takim siadzie. Zdiagnizował sam sobie, ze ma przedpochylenie miednicy, którego zapewne nie ma i już marnuje energię życiową na naprawianie tego. Jego sumo nie wygląda 1:1 jak Belkina i wpada w depresje. Zmienia co chwila planu bo usłyszał, ze Y to #!$%@? a Z to dobry.

Nie róbcie sobie w głowie tego całego szajsu. Skupieni na pierdołach pomijacie bardzo same fundamenty. Wszystkie w/w rzeczy są fajne, może się kiedyś przydadzą, ale na siłownie to wchodzi się jak król i wiele nie kalkuluje byle bezpiecznie zachować podstawy. Większość rzeczy nauczycie się z czasem i stażem.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout
Kasahara - Ogólnie taka refleksja na temat siłowni i chyba jednego z większych błędów...

źródło: gym-kardashian-meme-1518792850

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@Kasahara: ja na siłkę chodzę bez żadnych celów, bez wyrafinowanego planu, bez słuchania influencerów czy trenerów. Chodzę, bo ruch i ćwiczenia są zdrowe, a ćwiczę tak jak mi pasuje, byleby się ruszać i mieć z tego satysfakcję.

  • Odpowiedz
@Kasahara: mój własny przykład, zastanawianie się, czytanie, oglądanie --> trzeba działać. 99% osób robi to dla siebie i więcej czasu traci na szukanie świętego graala zamiast złapać podstawową wiedze i działać. To się odnosi do wszystkich dziedzin życia. Zbyt dużo osób doktoryzuje się nad rzeczami, które po prostu trzeba zrobić i nie trzeba wielogodzinnego przygotowania teoretycznego.
  • Odpowiedz
@Kasahara: +1, treningi są proste jak #!$%@?, co najwyżej na wysokim poziomie zaawansowania informacje
o tym, że np. 5 minutowa aktywacja mięśnia łopatkowo-ramienno-pośladkowego wymachami skośno-prostopadłym przed treningiem
zwiększa wyniki o 1.5% w skali kwartalnej, jest istotna.

Jeżeli ktoś zaczyna to oto instrukcja treningu:

- rozgrzej się

- staraj się ćwiczyć do upadku mięśniowego - tzn. do momentu gdy mięśnie już nie są w stanie wykonać kolejnego powtórzenia

- progresuj - np.
  • Odpowiedz
@Kasahara Niestety ale muszę się zgodzić. Robiłem w życiu kilka podejść do siłowni, ale za każdym razem miałem dużo wątpliwości co do mojej techniki, planu czy nawet odżywiania. W pewnym momencie poczułem się po prostu przechodźcowany tymi informacjami. Tutaj trzeba poprawić mobilność, tutaj trzeba zrobić aktywację. Dobrze to zrobiłem? Ale ten gość na filmiku pokazuje inaczej! O, a tutaj coś nowego o wyciskaniu. Czy ja tak robię? Czy robię dobrze? Kurde, a
  • Odpowiedz
@Kasahara: Tylko z czego byliby potem subskrybenci jakby ludzie wiedzieli, że w sumie to wystarczy robić po partii 2 lub 3 razy w tygodniu ćwiczenia z musclewiki.com, nie jeść jak świnia i chodzić regularnie XD
  • Odpowiedz
Była też seria z 'przeglądu ciała' różnych osób i pamiętam jak Seba się dziwił że BNT normalnie chodzi XD U mnie to chyba by eutanazje polecił żeby skrócić moje cierpienia.
  • Odpowiedz
@Sierzant_Stuleja: Ojoj ale takich rad nie dawaj z tym upadkiem mięśniowym, że zawsze, bo ktoś będzie robił wielostawy do upadku i się posra, szczególnie przy siadach. Poza tym ćwiczenie blisko upadku (1-2 załóżmy) i do upadku zwykle daje taki sam efekt, a jest mniejsze obciążanie cun. Początkujący jak wszystko będzie robił do upadku to nie wstanie na drugi dzień.
  • Odpowiedz
@Kasahara: tak jest dosłownie ze wszystkim. Z tej okazji klasyk:


Witam, chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.

to po 10 sekundach masz
Witam, zły dział! Ten temat był już poruszany na forum! Jako, że jesteś nowy to tym razem skończy się tylko na warnie ale w przyszłości UŻYJ OPCJI SZUKAJ. Pozdrawiam, moderator forum wypieki.net
Chcesz zacząć chodzić po bułki? Super! Tylko pewnie masz nogi
  • Odpowiedz
@ibeafraidi: Nic gotowego nie mam pod ręką niestety, zależy też czy siłownia czy kalistenika.
Najlepiej jak sobie wpiszesz na YouTube/Google np. total beginner workout plan i szczerze to wybierz cokolwiek, byle by to był plan typu FBW - full body workout, czyli trening całego ciała podczas jednej sesji treningowej.
  • Odpowiedz
@Kasahara dokładnie. Kulturyści 100 lat temu nie mieli dokladnie pojęcia o tym jak zdobywa się mieścinie, co to są makrosy, ile powinno się jeść na masę, nie mieli nawet ławki do ćwiczeń. Ba nawet nie mieli sterydów bo te zostały wprowadzone dopiero gdzieś w latach 50 a mimo to i tak dawali radę ćwiczyć.
  • Odpowiedz
@knurku: Dlatego napisałem żeby się starali, z reguły ludzie nie są na tyle świadomi swojego ciała aby wiedzieć
czy to moment w którym mięśnie zezwolą na dodatkowe 1-2 powtórzenia czy może na więcej, jak komuś napiszesz żeby trenował do upadku
to większość ludzi dochodzi do tego momentu bezwiednie, tych 1-2 pozostałych powtórzeń, nigdy tak naprawdę upadku mięśniowego nie osiągając xd
  • Odpowiedz
@Kasahara: Osobiście moim faworytem jest ględzenie świata fitness o jakże wielkim poświęceniu jakiego muszą się podejmować każdego dnia. Mitologizują się na jakichś męczenników jeden z drugim.

"Ciężkie to jest być samotną matką i wychowywać 3 dzieci, a nie trzymać dietę i kuć dupę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz