Wpis z mikrobloga

Ogólnie taka refleksja na temat siłowni i chyba jednego z większych błędów jakie można popełnić. Czyli overthinking. Niestety cegiełkę do tego przykładają YouTubowe gwiazdy typu Sebastian Kot i jemu podobni (ale nie chodzi tu o stricte Sebę, chce robić zasięgi i o to chodzi na YT).

Pierwszym elementem jest tutaj STRASZNIE. Trochę spadłem z fotela jak zobaczyłem tytuł (to Ci zniszczy kolana na martwym ciągu); a tam film, że jak ktoś będzie wymijał kolana bez cofania biodra to wybuchną lola. Akurat jak prawie 10 lat siedzę w środowisku, to nie znam historii aby ktoś w ten sposób zrobił sobie kontuzję kolana, raz widziałem na YT jak to zrobił dwubista, ale spuszczając z nad głowy na te kolna sztangę.

Drugim elementem jest komplikowanie spraw, mówienie, że aktywacja stopy jest gamechangerem, albo że jakieś drill z różowym kettlem sprawi, ze dodasz 40 kg na klatę albo spór o rytm ramienno-łopatkowy xD. Albo robienie jakiś dziwnych testów (które najczęściej by większość fizjo wyśmiała i wyciąganie z tego wniosków)

Efektem tego jest, ze ktoś ciagle sie przejmuje, ze spieprzy jeden z 1000 elementów w boju, ma ogromny kocioł w głowie na takim siadzie. Zdiagnizował sam sobie, ze ma przedpochylenie miednicy, którego zapewne nie ma i już marnuje energię życiową na naprawianie tego. Jego sumo nie wygląda 1:1 jak Belkina i wpada w depresje. Zmienia co chwila planu bo usłyszał, ze Y to #!$%@? a Z to dobry.

Nie róbcie sobie w głowie tego całego szajsu. Skupieni na pierdołach pomijacie bardzo same fundamenty. Wszystkie w/w rzeczy są fajne, może się kiedyś przydadzą, ale na siłownie to wchodzi się jak król i wiele nie kalkuluje byle bezpiecznie zachować podstawy. Większość rzeczy nauczycie się z czasem i stażem.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout
Kasahara - Ogólnie taka refleksja na temat siłowni i chyba jednego z większych błędów...

źródło: gym-kardashian-meme-1518792850

Pobierz
  • 84
te dziwne testy na kozetce stosują trenerzy tacy jak seba kot lub wodyn by sprawdzić dysproporcje mięśni i wyeliminować słabe ogniwa, przydaje sie to dla początkujących jak i zaawansowanych, co do reszty sie zgadzam, że ludzie zamiast skupić sie na podstawach to szukają problemu na siłe
Jeżeli chodzi o rady youtuberów to chyba najsensowniejszy jest Athlean-X. Gościu dobrze tłumaczy, ma rozległą wiedzę i udostępnia też porady jak radzić sobie z problemami i kontuzjami ale przede wszystkim żeby nie doszło do "overthinking".
Polski youtube robił mi papkę z mózgu kiedy szukałem porad do ćwiczeń xD
@erytrytol: wiesz ja się też takimi rzeczami też zajmuje i większość z tych testów w zamkniętym łańcuchu nie ma przełożenia na nic ani określenie dysproporcji czy odniesienia do modelu ćwiczenia z ciężarem. Oczywiście, niektóre są sensowne i mogą coś powiedzieć czy stwierdzić np. dolegliwości bólowe lub różnicę zakresów lub służyć jako punkt zaczepienia do "przed i po". Ale do "dysproporcji mięśni i eliminacji słabych ogniw, to raczej nie służy". Pomijam fakt,
Pierwszym elementem jest tutaj STRASZNIE. Trochę spadłem z fotela jak zobaczyłem tytuł (to Ci zniszczy kolana na martwym ciągu); a tam film, że jak ktoś będzie wymijał kolana bez cofania biodra to wybuchną lola.


@Kasahara: Odnośnie tytułów to wina algorytmów YouTube. Niestety takie trzeba dawać dla zasięgów. Tak samo algorytmy lepiej traktuje filmy jak wstawi się twarz z dziwną miną na miniaturze. Dlatego tego jest tak dużo.
To chodzi o to że z reklam na contencie fitnessowym się nie zarabia najwięcej więc muszą spamować filmami codziennie żeby mieć z tego duże pieniądze a że nie da się codziennie jakiś ważnych tematów poruszać bo w temacie siłowni szybko się kończą to wymyślają głupoty pod klikalność
@Kasahara: Wiesz ta branza zmienila sie strasznie na przestrzeni tych 5-6 lat. Kiedys krolowal bro science i kazdy wyciskal barkami bo jakie mosktowanie XD i nikt nie widzial wiekszych problemow, teraz tego po prostu masz az za duzo i zamiast merytorycznego podejcia do tematu kazdy nagrywa filmy o szczegolach ktore malo komu sa potrzebne zamiast skupic sie na podstawach (chociaz wiadomo youtuber to tez praca i trzeba nagrywac jakies filmy, nawet
@Kasahara: O to mi chodzilo w mojej wypowiedzi ze wchodzenie w skrajnosci nie przyniesie benefitow i dlatego po prostu trzeba zachowac umiar.
Jak chcesz nauczyc sie cwiczyc to po prostu zacznij to robic a wnioski z treningow bedziesz wyciagac sam.
@jariosalieri ten kanał ma 14 lat. A gościu dobrze opowiada i ma porady nie tylko żeby sobie rozbudować nawet pojedyncze partie ale też wybór różnych metod ćwiczeń, ale też jak wyleczyć sobie bóle w różnych miejscach. Przecież nie trzeba wszystkiego robić xD
@Kasahara #!$%@?ące są też te shortsy na yt nt. techniki ćwiczeń a już nie wspomnę o np. takim Pawle Głuchowskim który na nowo wymyślał koło odnośnie treningu pleców.

Szanuję za głos rozsądku
@jariosalieri jakbyś wszedł na jego kanał to masz elegancko posegregowane playlisty podług ćwiczeń, porad, różnych metod itp itd. W końcu ponad 13 milionów subskrypcji się nie wzięło z nikąd. Tak czy siak polecam kanał.
@Kasahara: Ale Seba Kot udowodnił, że jest przekotem. W Strengh Warsach pokazał, że technika ma znaczenie. Jego wiedza jest adresowana do bardziej zaawansowanych i powinna być uzupełnieniem podstaw. Natomiast rozumiem ogólny wydźwięk wpisu i w sumie to nawet się z nim zgadzam...
@Xerdur: nie no, ja sam jestem jednym z jego subskrybentow, ale w nazwiazaniu do tematu rzuconego przez opa to musialbym 3 lata studiowac filmy z kanalu, zanim poszedlbym na silownie na pierwszy trening :)
@Kasahara: Najlepsza metoda wg mnie. Chodzić na siłownie zacząć od wolnych ciężarów i obserwować najstarszych i największych chłopów, którzy najczęściej na siłownie przychodzą. Podpatrzeć, podejść, zapytać gościa. Z doświadczenia wiem że im większy typ tym fajniejszy gość się okazuje i opowie Ci wszystko co chcesz wiedzieć.