Wpis z mikrobloga

Czy na chwilę obecną np. Za pomocą chata gpt 3.5 jest możliwe stworzenie działającej aplikacji na androida bez znajomości języka programowania ani Android studio? Np. Kalendarza, gdzie mógłbym wpisywać godziny pracy.
Bo to chyba nie jest tak że chat wypluje mi parędziesiąt linii kodu, kopiuj wklej i gotowe. Dragan często o tym mówi że to takie proste, jednak jakieś pojęcie chyba trzeba mieć, bo to model językowy, wyrzuci jakieś błędy i kaplica, nie wiadomo co zrobić.
#programowanie #programista15k
  • 9
@Sylwester_Zwalon: Próbowałem zrobić taką za pomocą GPT4, mając jakieś tam umiejętności programowania (też java, ale bardziej web-owe rzeczy).

Zadawałem czatowi konkretne polecenia (zrób to tak..., a to tak..., poleć jak najlepiej zrobić to.., rób zgodnie z MVVC...) i było troche kopania się i przepalonych godzin na napisanie tej appki. Finalnie uważam, że i tak czat bardzo mi pomógł i zaoszczędziłem co najmniej połowe czasu jaki bym musiał poświęcić na napisanie tej
@Sylwester_Zwalon: tak. Po prostu czym bardziej złożona aplikacja tym dłużej będziesz ją debiutował z pomocą gpt, aż do tego stopnia, że nauczysz się programować.

Jeżeli będziesz dawał botowi sprytne prompty, to na pewno wspólna nauka z gpt której efektem będzie gotowa aplikacja zajmie Ci to mniej czasu niż parę lat studiów i kolejne parę lat praktyki, których "normalni" programiści potrzebują żeby stworzyć taką aplikację.

Oczywiście na pewnym etapie nie unikniesz zaglądania
@Sylwester_Zwalon: tak, da się spokojnie coś takiego stworzyć nie potrafiąc programować, tylko musiałby oczywiście wielokrotnie się dopytywać, na jednym pytaniu się nie skończy. no i pewnie nie w wersji 3.5 tylko 4.