Wpis z mikrobloga

#coolstory #wojsko #balkany #serbia #rownouprawnienie

10 lat temu sobie to zapisałem:

Będąc w 95r w Jugosławii widziałem te bojowe oddziały Holenderskie.
W Polsce nie znaliśmy jeszcze tego całego równouprawnienia i kiedy przyleciały samoloty z Holenderską armią mająca wykonywać zadania patrolowe to patrzyliśmy z niedowierzaniem jak z wnętrz transportowców wysiadają baby w pełnym oporządzeniu, z groźnymi minami i patrzącymi butnie na nas.
Staliśmy tam i zaczeliśmy się nabijać, na co dowódca ich kompanii poszedł na skargę. Dostało nam się i mieliśmy pogadankę o tym, że kobiety mają taka samą wartość bojową i, że jesteśmy zacofanymi Polaczkami.
Pierwsza akcja- jakaś banda serbska rozstawiła moździerze na wzgórzu obok bazy i tak zaczeli #!$%@?ć, że aż nam czapki z głow spadały od wybuchów. W tym czasie kompania holenderska miała zabezpieczenie i ochronę obiektu...baby rzucały karabiny i #!$%@?ły do bunkra i pod ciężarówki, leżąc i drąc się, żeby je ktos ratował.
Z namiotu stołówkowego wyszła legia cudzoziemska...rozłożyli sprzęt i jedną reką kończąc kanapki, drugą wkładali pociski do mozdzieży i granatników...#!$%@? całe wzgórze aż do gleby. Zrównali z ziemią cały las i wszystko co tam było.
Po czym śmiejąc się poszli kończyć jedzenie.
Dzielne kobiety z armii holenderskiej miały poźniej spotkanie z psychologami i za dwa dni poleciały na placówki...do Holandii.
  • 20
@mitatuyo: ja nie neguje. Po prostu lubie ksiazki napisane przez polskich wojskowych i chcialbym ja dolaczyc do kolekcji jesli wyda sie ciekawa. Masz moze jakies godne polecenia? Glownie chodzi o polskich wojskowych i wspomnienia nie dalej niz z lat 90.
@m.....o mieszam w tym pedalskie #!$%@? 18 lat.Ego przerośnięte,cwaniaczki a co do czego to #!$%@? I dzwonią na policję.w pracy potrafią tylko prowokować i wyśmiewać a jak się postawisz to lecą do szefa że jesteś agresywny.70% wykształcenie podstawowe.