Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
2024 rok zaczął się dla mnie z przytupem - po powrocie do pracy po przerwie świątecznej zostałem zwolniony...

Plotki już takie krążyły w grudniu, ludzie zawczasu zaczęli czegoś szukać ale jakoś nikt tego nie akceptował jako realny scenariusz.

A tu człowiek przychodzi do roboty po urlopie, nadrabia wiadomości, bierze się do pracy i o 13 wdzwania się na calla z menagerem.

"Niestety sytuacja w firmie jest taka a nie inna i musimy rozwiązać z Tobą umowę, przykro mi.".

I praktycznie tyle. Po 3 latach pracy w firmie zasłużyłem na 5 minut rozmowy w czasie której odcięli mi dostęp do maila, komunikatora i innych serwisów. "Taka polityka firmy, nic osobistego". Nawet nie dali możliwości pożegnania się z kolegami, dyskusji, dania kontrargumentów czy wyrażenia własnej opinii.

Czuje się jak gó*no, nie wiem czy kiedykolwiek miałem taki humor jak teraz. Najgorsze jest to, że jest mi głupio jakbym to ja nawalił, chociaż tak nie było (razem ze mną poleciało 10 osób). Wstydzę się tego do tego stopnia, że wczoraj wróciłem do domu udając przed żoną i dziećmi że wszystko jest ok nie mówiąc ani słowa o sytuacji - bo jest mi po prostu wstyd...

Może sobie poradzę i szybko coś znajdę, może nie. Mam oszczędności, miesięczny okres wypowiedzenia, z głodu nie umrę.
Ale wciąż mam poczucie jakbym zawiódł siebie, rodzinę, wszystkich dookoła. Nie życzę tego nikomu.

#praca #pracbaza #korpo #korposwiat #pracawit #programista15k #zalesie #depresja #gownowpis



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Co, ze niby firmy traktują pracownikow jak zasob do utylizacji? Pierwsze słyszę.

Moze jakbysmy szybciej, ciezej i wiecej pracowali to by nas firmy lepiej traktowaly? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Czuje się jak gó*no, nie wiem czy kiedykolwiek miałem taki humor jak teraz. Najgorsze jest to, że jest mi głupio jakbym to ja nawalił, chociaż tak nie było (razem ze mną poleciało 10 osób). Wstydzę się tego do tego stopnia, że wczoraj wróciłem do domu udając przed żoną i dziećmi że wszystko jest ok nie mówiąc ani słowa o sytuacji - bo jest mi po prostu wstyd...


@mirko_anonim: to wracaj do
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jeśli jesteś na UoP to dostałeś 2 prezenty: dodatkowy miesiąc okresu wypowiedzenia oraz brak konieczności świadczenia pracy.
Sytuacja wydaje się teraz kiepska - wiadomo. Pamiętaj, że jednak jesteś w nienajgorszej sytuacji - w porównaniu do innych branż, w IT relatywnie łatwiej znaleźć pracę.
Zrób sobie tydzień wolnego na granie w gierki i czytanie książek, potem odśwież CV i działaj. Utrata pracy to nie jest życiowy dramat, głowa do góry!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim w pełni się podpisuje pod tym co napisali @HereAfter @turbine

Korpo jest fajne, ale tam jesteś tylko cyfra, nic więcej. Ostatnia robota to spore korpo, do tego robota zdalna. Nie byłem kims niezastąpionym, ale swoje robiłem. Przyszły zmiany, straciliśmy kilku klientów, zaczęły się cięcia, to poleciałem. Nawet TL mi powiedziała, że to nic osobistego, jako pracownik byłem ok, ale nie mają kasy więc się żegnamy.
  • Odpowiedz
@G06DbT ja też, w końcu miałbym wymówkę dla samego siebie aby czegoś poszukać. @

Pasterz30 Nie, jeżeli jesteś np. na kontrakcie/umowie-zlecenie to czasem można to rozwiązać w kilka minut. U mnie tak zwolniono np. dyrektora, prawnika.
  • Odpowiedz
@Testujezycie: ja mam umowę o pracę.

Oczywiście że można i mnie zwolnić od ręki, tylko trzeba by mieć do tego podstawy. Przy czym ja się przykładam do wykonywanej pracy, może trochę narzekam, ale robię zawsze wszystko najlepiej, jak potrafię. Chodzę też cały czas do roboty, leniem nie jestem, więc nie ma podstaw do zwolnienia.

No i ludzi potrzebują, więc nie będą kombinować żeby wywalić kogoś, kto robi swoją robotę dobrze.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Właśnie dlatego takim ludziom odbierają głos. Bo zaraz by pluli jadem na prawo i lewo:

Czuje się jak gó*no, nie wiem czy kiedykolwiek miałem taki humor jak teraz

Nawet nie dali możliwości pożegnania się z kolegami, dyskusji, dania kontrargumentów czy wyrażenia własnej opinii.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo
  • Odpowiedz
miesięczny okres wypowiedzenia


@mirko_anonim: miesięczny okres wypowiedzenia i tak w ciagu 5 minut od rozmowy z managerem odcięli dostęp? Jestem w szoku, bo z reguły w korpo takie rzeczy trwają naprawdę długo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy wypowiedzenie jest w pełni platne (jeśli b2b)? Ja jestem w takim miejscu w życiu że bym się uśmiechnął managerowi w twarz, a martwiłby mnie jedynie ponowny cyrk z rekrutacjami.

Jeśli
  • Odpowiedz