Wpis z mikrobloga

123 250,75 - 11,80 = 123 238,95

Mireczki, sprawa jest.
Jak podejść do testowania żeli (żelów?) energetycznych? Narazie wszystkie treningi biegam na czczo. Ale czytałem że trzeba przetestować żele przed użyciem na zawodach, bo niektóre z nich mogą mieć różne nieprzyjemne efekty ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jak kupujecie nowy żel to pijecie go przez jakimś dłuższym biegiem na samym początku i zabieracie papier toaletowy ze sobą? xd czy już w ciągu np 30-40 min można poczuć efekty i zobaczyć czy jest ok?

Dzisiaj 10 min luźno + 50 min w okolicach 5:20-5:40 + luźny powrót do domu, który zamienił się w wyścig z czasem z wiadomych względów fizjologicznych xd

Generalnie biegło się ciężko po błocie śnieżnym, sporo walki o utrzymanie tempa, bo stopa grzęzła.

Z fartem mordeczki!

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem

Skrypt | Statystyki
spyyke - 123 250,75 - 11,80 = 123 238,95

Mireczki, sprawa jest.
Jak podejść do test...

źródło: Screenshot_20240118-082818

Pobierz
  • 15
@spyyke ja testowałam w trakcie biegu, planując spożycie tak aby być w okolicach stacji benzynowej po 20 minutach od spożycia ( ͡° ͜ʖ ͡°) podczas biegu organizm jest na innych obrotach więc testowanie go przed biegiem może nie mieć przełożenia. Organizm w „stresie” może zdecydować o, nowy bodziec nie znam go trzeba szybko zrobić zrzut ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu w trakcie biegu
@spyyke: w moim zestawie obowiązkowym papier toaletowy jest zawsze na pierwszym miejscu, niezależnie czy testuję żel czy nie :-)
a jeżeli chodzi o żele to zjedz sobie podczas treningu. Chodź ja jadłem różne i nigdy nic mi się nie działo. Osobiście bardziej mi leżą te bardziej rozwodnione "jednorazowe", bo te gęste czasami powodują, że czuję suchość w ustach. Do tego jak jest zimno i biegam dłużej, to jeszcze bardziej są gęstnieją.
@spyyke: W moim przypadku żele bez kofeiny nie powodują żadnych przykrych doznań natomiast po tych z kofeiną ok. 15min po spożyciu dostaje kłującego bólu brzucha i bez względu na to jakiej firmy zawsze pojawia się ten problem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A co do żeli to dla mnie najlepszy pod względem smaku jest SIS sałatka owocowa ()
@enteropeptydaza żele dobrze testować tylko podczas biegania. Zawsze jak robię trasę powyżej 15km to biorę ze sobą jeden żel i zazwyczaj zażywam go ok. 7-8km.

W przypadku półmaratonu ja biorę ze sobą 3 żele. 1 po 7km, 2 po 13km i 3 przy 17-18km z czego ostatni zazwyczaj z kofeina. Polecam protestować różne żele ale wg mnie najlepsze są maurten. Dość drogie ale na zawody idealne i po nich nigdy nie miałem
@spyyke ja biorę 5 min przed startem i co 30min. Ale ja na rowerze teraz jeżdżę, jazdy 3-9h
Do tego kanapki z masłem i serem żółtym kabanosy i galaretki.
Jak kiedyś biegałem połówki to jadłem też żele co 30 min + salt stik i magnez oraz ciastka energetyczne.
Trzeba testować.
Mi wchodzą idealnie żele sis i te z decathlon