Wpis z mikrobloga

@Zarrakash koniec paliwa politycznego to wada dla polityków a nie społeczeństwa.Jeśli rozmawiamy o wadach dla systemu to nie możemy zapominać o grubych tysiącach przechodzących przez ręce prawników i sądów ciągnących takie sprawy latami.
koniec paliwa politycznego to wada dla polityków a nie społeczeństwa

@pav40: Dokładnie to napisałem :) Po prostu by coś w tej kwestii zmienić potrzebna jest przede wszystkim wola polityczna, której niestety nie ma. My jako społeczeństwo możemy sobie jedynie podyskutować, a jak będzie trzeba to przyklei się łatkę incela/mizogina/alt-righta komu trzeba i dodatkowo napędzi ten podział. Wystarczy spojrzeć na media. Kobiety są bardzo uprzywilejowane w stosunku do mężczyzn w PL, a
@Zarrakash nie tylko w PL.Ja żyje w Irlandii i jest jeszcze gorzej.Problem doskonale rozumiem.Woli politycznej nie ma(z wyżej wymienionych powodów) a większość społeczeństwa ma to gdzieś bo zwyczajnie ich to nie dotyczy.Do czasu.Ja tez byłem obojętny i żyłem w niewiedzy dopóki mnie to nie spotkało.Jak już jesteś w takiej sytuacji to nie myślisz jak coś zmienić pomimo ze wiesz jak(moje rozwiązanie) bo nie masz czasu i zasobów na politykę tylko walczysz o
@Asterka_Boza: Jesteśmy na etapie gdzie argumenty w ważnych dyskusjach społecznych sprowadzają się do screenów z anonimowych postów na portalach społecznościowych, zdominowanych przez algorytmy obliczone na to aby polaryzować społeczeństwo, gdzie ludzie odpisują botom, reklamom i potem chodzą struci pół dnia i zdołowani.

Świetnie że taki mamy poziom dyskusji. Wpis z Facebooka. Wiecie o tym że AI najpewniej jest już w stanie zakładać takie konta i je prowadzić? Wiecie o tym że
@Asterka_Boza: Facet względem baby 1500 zł, bo może wziąć drugą pracę. Kobieta względem faceta 200 zł, bo ona złożyła drugą rodzinę i musi się jej oddać w 100%. Jest bezrobotna i nie może znaleźć pracy.
@Asterka_Boza: Znajomy rodziców walczył o dziecko w sądzie. Sędzina jak zobaczyła co tam się odwalało to dostał mimo zarobków wysokich alimenty takie że lekko babe zszokowało + opieka + zwrot zajumanej kasy dziecka z 500+
@greenbong: pierwszy link z Google i: Wysokość alimentów zależy od usprawiedliwionych potrzeb dziecka oraz majątkowych i zarobkowych możliwości zobowiązanego.

Wysokość alimentów zależy od zarobków.