Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki pracuje w #korpo i nie rozumiem jednej rzeczy.. jak to możliwe, że większość to takie wygrywy życiowe? i to ludzie młodzi 25-35 a czasem i młodsi się znajdą co już prezentują wysoki poziom, sporo zainteresowań, skilli. Tacy ogarniacze mają w pakiecie (i ciągle i mało):
- studia licencjackie + magisterskie (okej norma)
- studia podyplomowe z jakiejś dziedziny
- znajomość angielskiego + niemiecki/francuski na poziomie zaawansowanym (szacun) + dodatkowo myślą nad kolejnym
- jakieś kwalifikacje ACCA lub CIMA
- chętnie biorą udział w jakiś dodatkowych projektach w korpo
- na boku sobie ogarniają jakieś szkolenia z automatyzacji czy innych nowych narzędzi

Co oni są robocopy czy jak? Jak można tak wiele rzeczy umieć i jeszcze być chętnym na dalszy rozwój? Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi? Najlepsze jest to, że to nie są żadne nerdy i na luzie jeszcze sobie podróżują, chodzą na siłownie a niektórzy tak funkcjonują mając rodzinę, dzieci, kredyty, remonty.

#korposwiat #praca #rozwojosobisty #rozwoj #samorozwoj #nauka #jezykiobce #produktywnosc #prokrastynacja #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki pracuje w #korpo i nie rozumiem jednej ...

źródło: Happy-Business-People-Thumbs-Up1

Pobierz
  • 28
Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi?


@mirko_anonim: im to wcale łatwo nie przychodzi, to jest efekt dużego wysiłku i sporej pracy.
Różnica miedzi nimi a przegrywami jest taka że przegrywom się nie chce, a korpo szczurom oskarkom się chce i poświęcają czas na rozwój po pracy
@mirko_anonim wystarczyło, że na języki wysłali ich rodzice. Cyk już w liceum znają dwa a przynajmniej 1 płynnie. Studia i zrobienie jakiegoś certa w trakcie i masz cały zestaw który wymieniłeś. Jak masz od zera nadganiać to zejdzie ci 10 lat, żeby ogarnąć dwa języki które oni już maja xD
@mirko_anonim: to co mowia, ze robia a to co rzeczywiscie robia nie zawsze pokrywa sie z prawda! Ale sam bedac rodzicem potrafie pracowac na etacie, prowadzic firme, bawic sie z dzieckiem, zabierac go na dodtakowe zajecia, chodzic na silownie i ogarniac wiele inncyh rzeczy. Problemem jest to, ze wiele osob marnuje swoj cenny czas na 'glupie' rozrywki!
Co oni są robocopy czy jak? Jak można tak wiele rzeczy umieć i jeszcze być chętnym na dalszy rozwój? Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi? Najlepsze jest to, że to nie są żadne nerdy i na luzie jeszcze sobie podróżują, chodzą na siłownie a niektórzy tak funkcjonują mając rodzinę, dzieci, kredyty, remonty.


@mirko_anonim: to nie jest trudne
i efekt kuli śnieżnej trochę jak masz pewne sfery życia w
Jak można tak wiele rzeczy umieć i jeszcze być chętnym na dalszy rozwój? Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi?

wystarczy nie zamulać w życiu


@sberatel: @mirko_anonim: To. To są po prostu ludzie, którzy nie usiedli na dupie. Jak jesteś ciągle w trybie uczenia się, to nie jest ogromnym wysiłkiem utrzymanie tego i myślenie o kolejnych rzeczach. Ale jak się zasiedzisz to zacząć na nowo już przychodzi ciężko.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja zawsze lubiłem się uczyć i była to dla mnie frajda, od przedszkola do teraz.

Wtedy nie musisz zapieprzać jak robót, bo każdy moment w szkole czy na studiach to czysty fun.

Mam 33 lata, poziom C-level, i cały czas się nie wypaliłem w swojej dziedzinie. Często łapie się na tym, że ciekawy problem z pracy to dla mnie większa frajda niż boss w Elden Ring, oglądanie seriali
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Plus, im więcej robisz, tym lepiej się to robi - bo jesteś zmuszony optymalizować, mówić „nie”, odrzucać głupoty.

A do tego XXI wiek: masa narzędzi. Ot, choćby duo Duolingo+ChatGPT świetny jest do nauki języków, do tego tanie samoloty i wakacje w miejscach z tymi językami, międzynarodowe korpo z ludźmi z całego świata, więc nic dziwnego, że nauka języków wchodzi szybko. Tylko po prostu nie każdy umie to wykorzystać,
Jak to możliwe, że im wszystko tak łatwo przychodzi? Najlepsze jest to, że to nie są żadne nerdy i na luzie jeszcze sobie podróżują, chodzą na siłownie a niektórzy tak funkcjonują mając rodzinę, dzieci, kredyty, remonty.


@mirko_anonim: To co opisujesz nie jest jakimś powszechnym casem, ale się zdarza. Tacy ambitni ludzie często żyją pracą która jest ich pasją i hobby - lubią to co robią i rozwijają się w swojej dziedzinie.
@mirko_anonim Jako już prawie lvl 40 mogę powiedzieć że kluczowe jest odrzucenie 'rozrywek' typu gry komputerowe czy Netflix. Szkoda czasu na zajmowanie się rzeczami które dzieją się tylko w rzeczywistości fikcyjnej. Tracisz wiele godzin a nadal stoisz w miejscu. Trzeba wyjść ze świata fantazji i otworzyć się na rzeczywistość.