Wpis z mikrobloga

Pali się u nas w robocie, trzeba trochę się spiąć żeby dowieźć tematy do końca, no cóż takie życie. Kolega (dość istotny) nie pojawił się dziś w pracy. Zapytałem kierownika co się stało, powiedział że ten kolega wziął NŻ. Myślę żę coś sie stało, może przyjdzie po południu czy coś, próbowałem się do niego dodzwonić. Co się okazało? Chłop pojechał gdzieś w tatry czy inne doliny pospacerować xD. Dorosły chłop, ojciec i mąż a takie rzeczy odpierdziela xD A potem sie dziwicie skąd się takie janusze biorą, kamerka w kiblu czy coś.
#bekazpodludzi #pracbaza #pracait #programista15k #korposwiat
  • 123
@murdoc: niektórym smażą się mózgi na myśl uczestniczenia w czymś "wielkim" w tym wypadku, w jednym z tysięcy korpo. Mimo że robi to za darmo, będzie poświęcał swój czas i energię byle stanąć w obronie swojego korpo, bo współpracownik ma inne wartości i siebie stawia na pierwszym miejscu.

@duszan_z_kapitana_dupy
A może ten jak widać, trudny do zastąpienia pracownik, wziął dzień urlopu na żądanie, żeby zresetować i odświeżyć głowę? Szczególnie jak sam
@thorgoth Po co w pracy mieliby być nadmiarowi pracownicy? To że w pracy jest ciężko bo stało się coś tak nieoczekiwanego to normalne. Jak szef ogarnia to załatwi kogoś żeby przyszedł w zamian i bedzie git.
@murdoc: A i jeszcze dodam że czasem są takie miejsca gdzie pracują 4 osoby i jest roboty na calutki dzień dla 4 osób i jak jedna nie przyjdzie to ta robota będzie musiała być zrobiona i nikogo nie będzie interesowało że jest tylko 3 ludzi. Będą musieli brać nadgodziny i zrobić robotę do końca. Tak w niektórych pracach wygląda sytuacja.
@duszan_z_kapitana_dupy zscna zarzutka milordzie.
Swoją drogą pokazuje przekrój wykopkow wyrobnikow, którzy maja w dupie swoją pracę, nienawidzą szefa i posiadają zero empatii..
Wszystkim ktorzy sie zesrali zycze zmiany pracy na taka ktorej nie bedziecie nienawidzić, albo zalozenie wlasnej firmy i uzeranie z takimi krokodylami pracy...
Jeśli szef da mi procentowy udział w zyskach, to wtedy może ode mnie wymagać troski o całościowy dobrostan firmy. Jeżeli zawiązuje ze mną stosunek pracy zwany UOP to może ode mnie wymagać tylko tego co jest tam zapisane.


@thorgoth:
O, w punkt. Nie mniej z mojego doświadczenia (i nie tylko) niemal zawsze tak jest, jeżeli w jednym miejscu pracuje się te 2-3 lata. I jednocześnie prawie zawsze podejście drugiej strony nie
@dezinformacyjna_agentura:

a to spokojnie zawsze bonusów i premii dostawałem tyle samo co inni :)

Czyli każdy nie dostał nic, to faktycznie po równo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@LaurenceFass: pisałem o tym wyżej, system podwyżek i bonusów uzależnionych od indywidualnych wyników powinien być standardem w każdej szanującej się firmie, inaczej nie ma sensu się starać
@duszan_z_kapitana_dupy: to twoj współpracownik a nie kolega, on ma was i tą firmę w #!$%@?, co jest slusznym podejsciem. W chwili kryzysu czy możliwości firma bez mrugniecia okiem pozbedzie się lub zamieni pracownika. Mimo tego że praca jest ważna to w kazdej chwili możesz ją zmienic a rodziny, znajomych, zdrowia - nie.