Wpis z mikrobloga

Przerażająca jest ta rywalizacja na jedno miejsce. Najpierw matury trzeba napisać po 90%, później się przemęczyć na studiach dając z siebie wszystko każdego dnia... Nauka na studia + później własna nauka frameworków i mocnej praktyki to będzie przecież jakieś 12 godzin dziennie... Później trzeba rywalizować o pracę z 1 000 chętnych na jedno miejsce bo z tego co widzę na portalach z pracą praktycznie nie ma stanowisk juniorskich bez doświadczenia komercyjnego i na likedinie NAWET ludzie z doświadczeniem piszą o wielomiesięcznych przerwach w zatrudnieniu...

A co takiego mam sobie ja o tym wszystkim myśleć, tegoroczny maturzysta? Jeszcze niedawno pajacowałem w #incelios, ale niestety życie mnie zweryfikowało i sprowadziło na nogi. Człowiek ciężko się uczył do matur, a nawet jak je wysoko popisze to może się to okazać zupełnie na nic. Dlatego właśnie zazdroszczę ludziom takim jak Malala7 którzy mają to wszystko już za sobą i odnieśli sukces w tym ciężkim wyścigu...

#depresja #przegryw #damskiprzegryw #blackpill #neet #samotnosc #incelios #wychodzimyzprzegrywu #nerwica #frenpill #pracait #programista15k
  • 16
  • Odpowiedz
@starykutzz: gdyż eldorado dla programistów się skończyło. Znam ludzi co się wybili na zwykłych bootcampach, zdobyli lata doświadczenia i teraz mają dobra kasę. W dzisiejszych czasach bootcamp to żart.
  • Odpowiedz
  • 1
@Runaway28: no widzisz a mi psychiatra stwierdził osobowość schizotypową i mi taka praca najbardziej by odpowiadała bo się można fajnie wkręcić w kodowanie, ciężko to wyjaśnić bo to trzeba samemu poczuć. Tylko weź tu się teraz dostań na to stanowisko pokonując 1 000 osób... Dlatego śmieszy mnie jak ludzie pokroju tego całego Malali się nazywają przegrywami, #!$%@? 1 000 innych osób w wyścigu to jest niby "przegryw"?
  • Odpowiedz
@starykutzz: trzeba wejść innymi drzwiami do tego potrzebny jest kapitał, samozaparcie i dynamina
Pkt 1: zebrać hajs na przezycie roku w wielkim mieście
Pkt 2: wbic sie terminowo w staż unijny i jednocześnie znaleźć pracodawce, który ma miejsce na stażyste (on wtedy płaci jakieś grosze ale musi potem zatrudnić na 3 miesiące)
Pkt 3: trzeba #!$%@?ć by podczas stażu zdobyć zaufanie i jak najwięcej skillów praktycznych
Profit: mamy komercyjne doświadczenie i
  • Odpowiedz
  • 0
@Runaway28: tyle że to nie jest bajka. Siedzę na tym tagu od jakiegoś 2020 roku z przerwami (wczesniej konta m.in. JacekJaworzec i starykuc) i na własne oczy czytałem jego wpisy i serio to bardzo dobrze pamiętam. Dawniej tutaj dużo pajacowałem no ale jak mi rodzice grożą wywaleniem z domu to się muszę za jakąś robotę wziąć tylko że mam osobowść schizotypową i dla mnie kołchoz to jak wyrok śmierci...
  • Odpowiedz
Pkt 2: wbic sie terminowo w staż unijny i jednocześnie znaleźć pracodawce, który ma miejsce na stażyste (on wtedy płaci jakieś grosze ale musi potem zatrudnić na 3 miesiące)


@grand_khavatari: Uważaj bo zaraz zlecą się jakieś łby krzyczące że jak tak można, przecie typ po studiach bez doświadczenia zasługuje już na 7k netto minimum!1!11oneone xDDD

Cieszy mnie niezmiernie że złota era programistów się kończy i teraz rzeczywiście trzeba mieć skilla aby
  • Odpowiedz