Wpis z mikrobloga

@Droper: nie zapędzajmy się aż tak. Przecież napisanie CV i wysłanie do firmy to jakaś minimalna forma szacunku, a takie pisanie na fejsie to trochę roszczeniowa postawa. Szukam pracy, piszcie do mnie, teraz, już, bo ja szukam, ja!!!!
@Droper: ale nikt nie był ani wulgarny, ani nic z tych rzeczy, zwykłe odpowiedzi. To jest roszczeniowa postawa. Bo gość oczekuje, że ktoś mu pracę pod nos podsunie, dokładnie tak jak piszesz. Zamiast samemu poszukać, przygotować porządne CV i porozsyłać.
@LiczbaPi: takie ogłoszenia też nie są zbyt poważne. W ogóle odkąd w internecie można sobie wystawiać za darmo ogłoszenia, to ich jakość katastrofalnie spadła. Kiedyś ludzie się starali przekazać jak
@ElTorino: opłaca się pisać, że się szuka pracy, ale raczej po znajomych, a nie obcym. Po pierwsze - co randomową osobę obchodzi gość, których jest pewnie w takich grupach dziesiątki jak nie setki. Po drugie - po co ktoś ma tracić swój cenny czas, żeby komuś podsuwać pod nos gotowe rozwiązania.
@SzymonCzarownik: no tak, kompletnie olałbym takie ogłoszenie bo nie niesie żadnej informacji

może gość nie chce się chwalić danymi osobowymi na lewo i prawo


Akurat danymi to się pochwalił. Bardzie chodzi o dodanie czegoś w stylu: "Doświadczenie: 1,5 roku (1 rok angular 2/4, 6m node.js, 6m react/redux), Sass/Less, CSS3" coś co pozwoli ewentualnym pracodawcom / współpracownikom określić profil danej osoby i pokazać czy pasuje doświadczeniem do projektu/zespołu.
Bo gość oczekuje, że ktoś mu pracę pod nos podsunie, dokładnie tak jak piszesz. Zamiast samemu poszukać, przygotować porządne CV i porozsyłać.


@Arveit: Gość zapytał o prace na luźnej grupie stworzonej do zadawania takich właśnie pytań, jak wogóle można wpaść na pomysł żeby komuś w ten sposób odpisać, trzeba być prostakiem.
@Droper: może to różnica wieku, a może po prostu zwykłe obycie, ale nigdy nie wpadłbym na to, żeby nie tylko pisać o pracę na fejsiku, ale i szukać pracowników... poza tym to jest #!$%@? jedno zdanie bez żadnych interesujących szczegółów, jak można do czegoś takiego poważnie podejść? Zgadzam się, że nie powinno się szydzić itp., ale na załączonym obrazku takich zachowań nie widać...
@Droper: ale po co ktokolwiek miałby tracić swój czas na, jak to określiłeś, odpisywanie "burakom"? To jest właśnie roszczeniowość i ty też jesteś roszczeniowym dzieciakiem. "Odpiszcie mi bo ja napisalem post!!!11oneone". Jak już wspomniałem - nie trawię takich ludzi i nie chciałbym z kimś takim pracować.