Wpis z mikrobloga

Rozmowa chodzona

Wiele osób rozmawiając przez telefon nie jest w stanie usiedzieć w miejscu. Wędruje wtedy po całym mieszkaniu, co jest ogólnie rzecz biorąc - jak każdy ruch - dobre dla zdrowia. Jaka przyczyna jednak za tym stoi? Psychologia twierdzi, że w ten sposób, przemieszczając się podczas rozmawiania przez telefon, rekompensujemy sobie niemożność wykorzystania mowy ciała jak przy pogawędce oko w oko.

#ciekawostki #psychologia #joemonster
  • 67
jak ścieranie ręką niewidzialnego kurzu ze stołu dziesięć razy; chodzenie po domu i przyglądanie się przypadkowym obiektom, ponieważ te sznurki do rolet są wtedy bardzo fascynujące


@TheGirl: Jup, jakbym siebie widział ;p Najlepsze jest to, że gdzieś tam głęboko w podświadomości zdajesz sobie sprawę że #!$%@? coś dziwnego, ale powstrzymać się tego po prostu nie da.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chrystus: ja też jak rozmawiam to #!$%@? po biurze w tę i na zad. Kiedyś odsłuchałem jakąś swoją rozmowę i najlepsze, że słychać na niej samo łup, łup, łup jak chodzę :D
@TheGirl smiechlam xD

@ElCidX osoby które wolą pisać sosy maja bardzo duży problem ze stresem i poczuciem własnej wartości. W smsie można przemyśleć odpowiedź, można zignorować wiadomość, itp. Przy sms nie ma emocji, nie słychać czy ktoś krzyczy, czy się śmieje. Emotki tego nie są w stanie zastąpić. I więcej emocji właśnie przekaże twój głos niż emotka.
Psychologia twierdzi, że w ten sposób, przemieszczając się podczas rozmawiania przez telefon, rekompensujemy sobie niemożność wykorzystania mowy ciała jak przy pogawędce oko w oko.


@Chrystus: W mojej rodzinie sporo osób tak ma. Mam na ten temat taką tezę, że w ten sposób, czyli wysiłkiem, rozładowujemy nadmiar emocji (w tym także pozytywnych).