Wpis z mikrobloga

Hej, mam Taranisa qx7 z openTX. Kupiłem sobie na zimę uruav ur65 i z tego co już wyczytałem to nie chce mi się zbindować bo mam aparature w trybie D16, dodatkowo gdzie indziej wyczytałem też, że w openTX niemożliwe jest wybranie trybu D8 :( (info z 77hobby). Więc niby sytuacja bez wyjścia... ale pewnie jest jakiś sposób na to jak to cholerstwo zbindować, może spotkaliście się z takim problemem?
#fpv #dron #drony #taranis
  • 35
@kolezka1: to załatwi wszystkie problemy! Łącznie z zabawkowymi dronami itp. Mam to sparowane z xsr-sim który jest EU (apka FCC), z flysky (moje stare odbiorniki, działa razem z telemetrią) i latałem na tym H8 Mini.
Ja mam akurat wersję LITE modułu bo mam X-Lite - https://www.banggood.com/IRangeX-IRX4-LITE-CC2500-NRF24L01-A7105-CYRF6936-4-IN-1-Multiprotocol-TX-Module-for-Frsky-X-lite-p-1346927.html ;) Musisz zobaczyć co tam najnowsze do dużych aparatur. Wszystko wybierasz z poziomu Open TX, external radio a potem MULTI.
@kolezka1 tak jak kolega pisze są dwa rodzaje oprogramowania do Frsky jedno przeznaczone na Europę a drugie na resztę świata. Jak masz soft eu w dronie a fcc w aparaturze to one ze sobą nie gadają i trzeba zmienić w jednym albo w drugim. O ile w odbiornikach Frsky można to zrobić, to w takim mikrusie nie masz takiej możliwości więc musisz zmienić soft w aparaturze. Na necie pełno tutoriali jak to
@fotograf_warszawiak: @TechBoss-pl: Na wstępie wielkie dzięki, bo już mam fcc, zajmuje to 3 minuty.
Jako, że dwa lata latałem parrot i dji i od sierpnia śmigam bfightem (kupiłem cały zestaw skonfigurowany), więc wszystkiego dopiero sie uczę :)
Właśnie wygrałem walkę z ustawieniem drążków (TREA), ale przegrywam walkę z tym jak uruchomić AUX-Y, bo pod jednym z nich przypisałbym Armed i wtedy mógł bym wreszcie oderwać się od ziemi :) A