Wpis z mikrobloga

Fajny trening, pomimo lekkiego przeziębienia. Można powiedzieć że deload, bo nie było 1RM dzisiaj.

I naszło mnie trochę przemyśleń. Wiele osób dziwi się jak to możliwe że jako natural jestem aż tak napuchnięty, jak wielki balon (fotkę już wrzucałem poprzednio) a podobno ćwiczę tylko pod trójbój i nie interesuje mnie sylwetka...

No właśnie, cała tajemnica to UNIKANIE ADAPTACJI, ciągłe szokowanie organizmu, rotacja ćwiczeń CO TRENING. Można powiedzieć że w 80% ćwiczę jak rasowy kulturysta i nigdy do końca nie wiem co będę robił na treningu, decyduje "w locie", wiem tylko jedno że będzie ciśnięcie na maksa, bo inaczej nie potrafię.

Nie trzeba robić podstawowych bojów, aby budować w nich siłę!

Ciągłe zmiany ćwiczeń, zakresów powtórzeń, chaos treningowy, powoduje że organizm ciągle próbuje się zaadoptować lecz nigdy ta adaptacja nie następuje, bo każdy kolejny trening to kolejny, zupełnie nowy bodziec.

Chaos treningowy nie jest jednak dla wszystkich, bo często można się w tym pogubić, co i mi się często zgadza, ale patrząc przez pryzmat czasu, coraz lepiej się w tym "poruszam" i coraz lepiej wiem kiedy,co i jak. Embrace the Chaos.

Dzisiejszy trening

Lat Vgrip pulldown 3x15
Triceps pushdown 3x25
Band facepull 2x15
Hammer curl 2x15

DB bench press - 42,5x10 52,5x10 62,5x10 72,5kg x 12 (AMRAP)
DB bench press incline - 3xAMRAP 42,5kg x 24/20/17
Seated French press - 50x10 60x10 70x10 80kg x 10
Seal rows wide grip - 4x8 100kg back off 60kg 2x15

Single arm tricep pushdown - 4x10
Single arm Side raise - 3x10
Rope hammer curl 3x10
Biceps Concentric curl 3x12

Czyli dzisiaj trening bez 1RM, za to AMRAPY i pompowanie volume. Przy DB bench press, waga jest podana dla jednej sztangielki.

Seated French press - Robiłem to ćwiczenie pierwszy raz, ale raczej już do niego nie wrócę, po prostu czułem się nie komfortowo, zatrzymałem się na 80kg x 10, więcej nie dokładałem bo czułem że w tym ćwiczeniu malutki błąd, lekko ucieknie sztanga i mogę mieć po barkach albo łokciach.

Single arm tricep pushdown - Tutaj warto zaznaczyć że łapiemy NACHWYTEM, nie podchwytem. Triceps kickbacks - jest gównianym ćwiczeniem na które nie warto marnować volume.

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme
IntruderXXL - Fajny trening, pomimo lekkiego przeziębienia. Można powiedzieć że deloa...

źródło: comment_7TwpGMoPo30EhnfFfj5b6HTc6uhEZanv.jpg

Pobierz
  • 197
ciągłe szokowanie organizmu, rotacja ćwiczeń CO TRENING


@IntruderXXL: To juz wole te sterydy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie podstawowe pytanie, jak dlugie przerwy robisz pomiedzy cwiczeniami/seriami? Kiedy miesien zostanie bardziej zniszczony, wtedy jak zajezdzam go mniejszym ciezarem przy prawie zerowej przerwie czy wiekszym ciezarem ale z dluzsza przerwa? Zakladajac roznice 2,5-5kg