Wpis z mikrobloga

tytuł: **Bodyguard ( Bodyguard )
liczba odc.: 6 (6/sezon)
czas trwania odc.: ~60 min
sezony: 1
gatunek: Kryminał, dramat, thriller polityczny
kraj produkcji: Wielka Brytania
platforma: Netflix
data premiery: 26.08.2018
#serialezkr

Bodyguard jest serialem opowiadającym o weteranie wojennym Davidzie Buddym, który w czasie podróży pociągiem udaremnia atak terrorystyczny, dzięki czemu zostaje awansowany na stanowisko szefa ochrony minister Juli Montague.

Właściwie cała fabuła jest zawiązania o spisek na najwyższych szczeblach władzy i pomieszana z dziwnymi zbiegami okoliczności wokół głównego bohatera. Przez większą część sezonu oglądamy jakieś wydarzenia, które jak się wydaje, przedstawiają coś ważnego i właściwie sprawiają wrażenie, że dalej w fabule będą mieć jakieś znaczenie. Kiedy myślimy, że serial jest o czymś np. o romansie, to nagle serial kończy ten wątek i bierze się za coś innego, więc do końca nie wiadomo co konkretnie twórcy chcą nam pokazać.

Ostatecznie wszystko jest ze sobą połączone i układa się w całość, ale jednak odczuwałem przez cały sezon brak jakiegoś przywiązania do wydarzeń, ponieważ czekałem na ich rozwinięcie. Ostatni odcinek też nie jest satysfakcjonujący, bo znowu fabuła jakby wydaje się spójna, ale ilość zbiegów okoliczności i braku konkretnej drogi wytyczonej od pierwszego odcinka do ostatniego, sprawiają wrażenie, że jest to wszystko jakieś za bardzo naciągane i mało wciągające. Minusem serialu jest też jego spora naiwność w sposobie rozwiązywania pewnych wydarzeń.

Duży nacisk serial stawia na ukazanie sytuacji niekomfortowych dla bohaterów a szczególnie dla Davida, który cierpi na zespół stresu pourazowego. Sceny wtedy zaczynają się szerokim planem i z każdym słowem czy wywieraniem presji na bohatera kadry robią się coraz bliższe, węższe i niekomfortowe dla widza co potęguje uczucie stresu, jaki przeżywa bohater w sytuacji stresu i presji, jaka jest na niego wywierana. Dlatego duży plus dla tej produkcji należy się za budowanie i trzymanie w napięciu w pewnych scenach.

Zdjęcia w filmie nie wywołują efektu Wow, wykonują świetnie swoje zadanie, bo wspomagają opowiadanie historii. Jedynie dźwięk wydawał mi się trochę jakby stłumiony, ale ostatecznie nie przeszkadzało mi to w oglądaniu serialu.

Podsumowując, Bodyguard nie jest produkcją na najwyższym poziomie, ale też nie jest to serial słaby czy bardzo przeciętny. Jest dobrze zrealizowanym serialem, ale nie najwyższą polka netflixa. Ostatecznie liczy sobie tylko sześć odcinków, więc można śmiało go obejrzeć.

Zapraszam też do sprawdzenia innych moich wpisów na temat seriali które oglądałem:**

[Medal of honor]( https://www.wykop.pl/wpis/36972661)
Narcos: Mexico
Norsemen
House of Cards
Daredevil
Mindhunter
Better Call Saul
Star Trek: Discovery
Iron Fist
BoJack Horseman
Dom z papieru

#netflix #serialezkr #bodyguard #serialpolityczny #kryminal  #thriller #serialkryminalny #uk
KingRagnar - tytuł: **Bodyguard ( Bodyguard )
liczba odc.: 6 (6/sezon)
czas trwania o...

źródło: comment_huBhAGhnDYKaItNzOIy06OSUR2yhcPCh.jpg

Pobierz
  • 4
@KingRagnar: Serial jest zrobiny chyba przez BBC (tam go zreszta ogladalem), netflix tylko wspolfinansowal. Jest o o tyle ok ze wyglada przez to bardziej realistycznie - autentyczni prezenterzy z BBC ktorych ogladam na codzien, oczywiscie dla ludzi ktorzy ich nie ogladaja rzecz bez znaczenia:)
@KingRagnar: był dobry do pewnego momentu. świetne zdjęcia, operatorka, kolory, ale potem agenda przyćmiła treść. Był niezły bo wydawał się autentyczny ale z czasem ilość dryrdymałów które zaczely wypływać w serialu przekreśliły go, jakkolwiek na świeżo dałbym mu 7. Dobra gra aktorska i reżyseria.