Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki! :) Jestem dyplomowanym dietetykiem, w tym semestrze zaczynam studia magosterskie z żywienia człowieka i chciałabym założyć i pisać swojego bloga. Zawsze lubiłam pisać, a jesli mogę dzielić się swoją wiedzą i edukować innych chciałabym to robić, zwłaszcza, że ostatnio miałam ciężki okres, momenty zwątpienia i chciałabym ruszyć do przodu. Mam mnóstwo pomysłów na wpisy, od przepisów, ciekawostek żywieniowych do popartymi badaniami wnioskami z dietetyki klinicznej na temat wpływu żywności na nasze zdrowie. O czym jeszcze chcieliybyscie przeczytać na takim blogu?

Pierwsze posty planowałam przeznaczyć dietom redukcyjnym, jak odchudzać się z głową i obaleniu mitów na temat odchudzania oraz wpływu popularnych diet redukcyjnych na zdrowie

#dietetyka #zdrowie #rozowepaski #niebieskiepaski i może #mikrokoksy
  • 62
  • Odpowiedz
Ogólnie cała inicjatywa opiera się jedynie na chęci "podzielenia się" wiedzą, trochę uświadomienia i może zmiany czyichś nawyków chociaż w małym stopniu. Jeśli ktoś jest sportowcem, siedzi w temacie czy po prostu się tym interesuje szerzej to dla niego to żaden przełom, żadne odkrycie czy rewolucja. Ale jest też mnóstwo ludzi, którzy tych rzeczy nie wiedzą, uwierzcie mi. Wiem, że nie jestem jakąś dietetyczną wyrocznią, ciągle się uczę i wpadłam na taki
  • Odpowiedz
@Eimin: jestem tak jakby koleżanką po fachu, więc chętnie poczytam - taguj jak coś

@kipowrot dietetyka to nie tylko zdrowe odżywianie, czy plany dla grubasów.
Jest wiele chorych ludzi, którzy swoja egzystencję zawdzięczają dopasowanej do ich potrzeb diecie ;) także dopóki jest popyt to czemu nie?
  • Odpowiedz
@Nixon52: Ogólnie temat low-carb jest bardzo kontrowersyjny i ja podchodzę do tego z dużym dystansem. Są przypadki gdzie faktycznie jest zalecana, np. u osób z cukrzycą czy padaczką (efekt ketogenny), ale nieumiejętnie stosowana może przynieść więcej szkód niż pożytku. Efekt ketogenny, niedobory witamin i składników minerlnych, wyniszczenie. Nie nadaje się dla sportowców, a w przypadku redukcji są badania, które potwierdzają skuteczność, jednak wymaga dobrego zbilansowania, żeby uniknąć negatywnych efektów
  • Odpowiedz
@NooB1980: przecież napisała nieumiejętne ¯\_(ツ)_/¯ większość ludzi nie wie w jakich produktach znajdują się jakie witaminy i minerały i nie potrafi będąc na takiej diecie pokryć odpowiednio zapotrzebowania co prowadzi do tego ca napisała koleżanka...
Nie mówiać o tym, że wpiepszają wtedy o wiele za dużo białka, żeby pokryć zapotrzebowanie kaloryczne z czego nerki się zbytnio nie cieszą...
  • Odpowiedz
większość ludzi nie wie w jakich produktach znajdują się jakie witaminy i minerały


Jak to, to dietetycy i osoby btakie jak Ty zalecaje: oleje, warzywa, owoce jako bogate zrodlo KT, wit. i min. na dietach nisko/wysokotluszczowych... A to jest NIEPRAWDA.

Co prowadzi do:

nie potrafi będąc na takiej diecie pokryć odpowiednio zapotrzebowania co prowadzi do tego ca napisała koleżanka...



_______________

wpiepszają wtedy o wiele za dużo białka, żeby pokryć zapotrzebowanie kaloryczne z
  • Odpowiedz
@NooB1980: nie rozumiem zbytnio do czego zmierzasz? Co to dieta wysokotłuszczowa wiem, kto to Kwaśniewski nie wiem, bo nie studiuje w Polsce i widocznie nie jest on na tyle znany i wspaniałomyślny, bo nigdy o nim nie czytałam w żadnym podręczniku ani artykułach naukowych, ani żaden z moich profesorów na uczelni o nim nie wspomniał :)
  • Odpowiedz
@Lumka: Pytanie nie było o to czy wiesz co to dieta wysokotłuszczowa, tylko na czym polega :D A z tego co piszesz

Nie mówiać o tym, że wpiepszają wtedy o wiele za dużo białka, żeby pokryć zapotrzebowanie kaloryczne z czego nerki się zbytnio nie cieszą...


To chyba jednak nie wiesz. Dieta wysokoTŁUSZCZOWA, nie wysokoPROTEINOWA.

większość ludzi nie wie w jakich produktach znajdują się jakie witaminy i minerały i nie potrafi będąc
  • Odpowiedz
Nie nadaje się dla sportowców,

czemu?


@VeXes: Widzial kto, aby oleje, warzywa i owoce zawieraly zwiazki o wysokiej aktywnosci biologicznej dla ludzkiego organizmu? :)
np. DHA, AA
Katuja biedakow 50-70g Ww w sportach wytrzymalosciowo-silowych, wytrzymalosciowych i dziwio sie, ze wynikow nima.... :)
  • Odpowiedz
O czym jeszcze chcieliybyscie przeczytać na takim blogu?


@Eimin: Biorąc pod uwagę ile takiego czegoś już jest w internecie to jak na moje spoko gdybyś karmiła topless żółwie i wrzucała foty.
  • Odpowiedz