Wpis z mikrobloga

Raport z 4 tygodnia! Węglowodanowy książę z lepszymi przyrostami niż na SAA

Średnia waga tygodniowa - 90.3 kg [1,2 kg mniej od względem zeszłego tygodnia 8,4 kg od startu]
Kaloryka nadal bez zmian DT - 3500 / DNT - 3200 kcal

Wczoraj przeczytałem na wykopie, że na SAA można zbudować 5 kg mięśni w pół roku. Trochę się przestraszyłem, ponieważ na fotkach porównawczych, mogę szacować, że zbudowałem w 7 msc NAJMNIEJ 10 kg. Właściwie nie widzę jakiekolwiek szansy, aby na tym samym docięciu co rok temu (69.9 kg) miał mniej niż 80 kg.... ¯\_(ツ)_/¯ ale zaraz ktoś napisze, że to @IntruderXXL dał mi swoją posypkę do zapiekanek z metanabolem.

Najśmieśniejsze jest to, ze kiedyś miałem podobną perspektywę jak wielu tutaj - że po newbie gains to tam 1-3 kg w pół roku/rok. ZAPEWNE TAK BYŁO gdybym nadal uparcie tkwił w przekonaniu, że wystarczy bazować na najpopularniejszych metodach i dokładąć np. 10 kg do PR w pół roku. To ogromny błąd nakładać na siebie tak małe oczekiwania, ograniczać się do jednej metody, tkwić w miejscu, bać się spróbować czegoś innego i wygodnie sobie siedzieć w swojej jaskini.

Właśnie progres, to jak to idzie coraz bardziej odkłada moją decyzję o wejściu na typowy cykl. Bo jak idzie naturalnie lepiej niż niektórym na SAA to ja nie mam pytań. Dodajmy, że zacząłem w późnym wieku nikt by nie powiedział czy to z genem do sylwetki czy do siły. Uparcie wierzę, ze naturalnie jestem w stanie zbliżyć się do wyników w odpowiedniej dla siebie kategorii wagowej na polskim podwórku. Jeśli się bliżę, to dlaczego za ileś lat nie spróbować? A jeśli nie to widocznie się nie nadaje i szkoda marnować czasu i zdrowia. Oczywiście nadal jestem otwarty na inne systemy treningowe i kiedyś chciałbym ich spróbować

W końcu dało mi się sensownie poprawić technikę w sumo. Tu dziękuje za kilka rad @bdm_bq i prawdopodobnie niedługo mimo redukcji będę podchodził do pobicia własnego PR (chce zaatakować 215 kg (ciąg mam słaby do siadu (,)). Nawet na większym ciężarze to wygląda sensownie https://www.instagram.com/p/BvWEeP9Iokc/ i nawet swojego słynnego garba w piersiowym nie robię ʕʔ

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta #chudnijzwykopem #fullborsukworkout #borsukredukuje
źródło: comment_m38sm5Ewu5GrJTT7gIF7JxcVXcHlYDk0.jpg
  • 66
Sluchaj, no ja nie chce sie klocic, ale skoro mowisz o WYRAZNYM czytaniu ze ZROZUMIENIEM, to czytam dokladnie to, co NAPISALES.


@DywanTv: No to widać Ci nie wychodzi to czytanie ze zrozumieniem. Nie napisałem w kategorii 70-83kg, tylko w kategorii 70-80kg... a 83kg NIE ZNAJDUJE SIĘ W TYM PRZEDZIALE.
@IntruderXXL: no źle się wyraziłem, ale na MŚ masz w 83kg ~5 zawodników, którzy będą mogli tyle usiąść. Tyle musisz siadać, żeby być konkurencyjnym. Mam nadzieję, że teraz jasno się wyraziłem.

Przed chwilą jeszcze pisałeś, że nigdy nikt tyle nie usiadł. Czytamy że ZROZUMIENIEM kolega nic nie pisał o raw. Może miał na myśli wraps? Kto wie.

I tak ta dyskusja nie ma sensu.
Tyle musisz siadać, żeby być konkurencyjnym.


Tyle to siadasz będąc jednym z najlepszych, najsilniejszych ludzi na świecie w tej kategorii... to nigdy nie będzie norma.

Przed chwilą jeszcze pisałeś, że nigdy nikt tyle nie usiadł. Czytamy że ZROZUMIENIEM kolega nic nie pisał o raw. Może miał na myśli wraps? Kto wie.


@urak666: To jest nie ważne... bo napisał ATG... a skoro na zawodach IPF gdzie ta głębokość wymagana jest największa
@IntruderXXL: stary, no nie wiem jak ci to napisać. Norma u zawodników z topu - kilka lat temu nikt nie myślał o totalu 800kg w 83, teraz to może byc za mało na podium w Szwecji. Taki Total będzie normalnym wynikiem na MŚ. Tak samo z przysiadem - o ile 300kg może się pojawić, a może nie to za kilka lat będzie zupełnie czymś normalnym na MŚ albo mistrzostwach USA.

Jak
Norma u zawodników z topu


@urak666: Wiesz tak można powiedzieć kiedy nie wiem TOP25-TOP50 zawodników danej wagi robi takie ciężary, one wtedy stają się normą dla topki. Ale nie w momencie kiedy na palcach jednej ręki są ludzie którzy kręcą taki wynik...

Powtórzę się więc... idąc tym tokiem myślenia jest kilka osób co robi lub zbliża się do 500kg w siadzie... Czyli normą jest robienie 500kg w siadzie u topki w
@IntruderXXL: ale przecież nie napisałem, że teraz jest. Wierzę, że za kilka lat będzie. Top 50 to ogromna przesada w tak mało popularnym sporcie, gdzie różnica między top 1, a top 50 to 150kg. Nie wiem, czy jest sens dyskutować nad znaczeniem słowa norma pod kątem trojboju.
Trochę się przestraszyłem, ponieważ na fotkach porównawczych, mogę szacować, że zbudowałem w 7 msc NAJMNIEJ 10 kg. Właściwie nie widzę jakiekolwiek szansy, aby na tym samym docięciu co rok temu (69.9 kg) miał mniej niż 80 kg....


@Kasahara: Bardzo wątpliwe, że zbudowałeś w 7msc "co najmniej" 10kg lean mass. Jak już to zachowałeś więcej masy mięśniowej, niż w trakcie poprzedniej redukcji. Z tego co pamietam redukowałeś z grubego do bardzo chudego.
@Kasahara: Teoretycznie nie powinieneś, ale w Twojej sytuacji być może. To tylko hipoteza, ale spójrz na to tak: Mogłeś mięć więcej masy mięśniowej przed redukcją (w szczególności na nogach), a redukować, uczyć się techniki, progresować z tą masą mięśniową, która Ci została (reszte mogłeś stracić), mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Mogłeś też przesadzić z redukcją i po prostu przy końcówce stracić trochę masy. Patrząc po Twoich zdjęciach tak