Wpis z mikrobloga

@witold: sam siałem zboże, później kosiłem, zmieliłem we własnym młynie a później oczywiście wypiek w piecu kamiennym przy regionalnej muzyce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz: raczej nie, jeśli całośćiowo jest ok, ale przy zmianie diety będą wtedy okresowe problemy. Np. z adaptacją jelit. Mam przykład zawodnika, którego prowadzę 10 lat SAA i kura z ryżem oraz brokułem. U niego więcej jak 10 g w posiłku na początku już powodowało ostrą biegunkę i zajęło czasu, zanim się układ pokarmowy zaadaptował do zmian.
  • Odpowiedz
@Kasahara: nie wiem już sam. Wqrwia mnie to strasznie. Najgorsze jest to, że jakiś leśny dziadek robił mi pierwsze USG, coś tam widzi ale nie wie co, nawet nie wie czy na pewno. A potem ty siedzisz jak jebniety i się stresujesz. Bo kolejne USG z przepływami dopiero za 2 tyg
  • Odpowiedz
@Klepajro: dla mnie dramat, bo bardzo dobrze gotuje, ale zazwyczaj mój sposób podania to ala wymiociny, dopiero niedawno rozkręcam IG pod swoją działalnosć i dopiero coś się staram zrobić sensowne zdjęcie i wygląd, gotuje przede wszystkim aby było skutecznie, prosto i smacznie
  • Odpowiedz