Wpis z mikrobloga

Kobieta 40+, 30kg nadwagi, chodzi wolniej od mojej babci, nie ma siły wejść po schodach.

Jeśli będę ćwiczyć, wytworzę wolne rodniki a to bardzo niezdrowe


No co Ty, ja prawie nic nie jem!

I cyk kolejna kawa ze śmietanką i cukrem.

Nienawidzę się pocić, mogę tylko chodzić na basen.

A chodzisz?


xD

A Wy jakie usłyszeliście najlepsze wymówki dotyczące:
- uprawiania sportu
- redukcji tkanki tłuszczowej
- zdrowego odżywiania

#dieta #zdrowie #mirkokoksy #silownia #mikrokoksy #sport #bieganie
  • 80
@adversarius: To zależy od stanu człowieka i celu jaki sobie stawia (albo i nie stawia, vide supra). U mnie hierarchia jest prosta:
1. Jeść na tyle mało kcal, żeby nie zalać się sadłem.
2. Jeść na tyle dużo kcal i białka, żeby móc efektywnie trenować.
3. Jeść na tyle smacznie i ciekawie, żeby nie dostać świra od monotonii.
@coeur: to zadam wydawać by się mogło proste pytanie- jaki makroskladnik w diecie powoduje, że tyjemy? Czy jest to tłuszcz czy węglowodany?
Oczywiście kalorie w diecie nie mają żadnego znaczenia, jest to mit powielany od bardzo dawna ale biochemia mówi inaczej. Jadłem niedawno 5kkcal przy zapotrzebowaniu 3kkcal i nie tyłem ani grama. Proporcje są tu odpowiedzią.
@adversarius: Można dobrze żyć na tłuszczach zwierzęcych, można i na wysokiej skrobii. Układ hormonalny jest na tyle ważny, że to pod niego trzeba dostosować jedzenie, nie na odwrót. Co do kalorii które nie mają znaczenia - nie będę proponował Ci ustawienia ich na zero, żebyś się przekonał.
@coeur: można również i na wysokich węglowodanach (gorsza alternatywa diety tłuszczowej ale nadal dużo lepsza od tego co proponują dietetycy). Układ hormonalny działa znakomicie na tłuszczach, jak również inne narządy zwłaszcza mózg, który jest zbudowany w większości z tłuszczu. Nie rozumiem co miałeś na myśli o tych kaloriach i zerze kalorycznym.
A w jaki sposób liczycie kalorie? W sensie mam ważyć płatki owsiane w misce? Jak np mam zapisać posiłek typu półmisek owsianki z żurawiną, bananem i jogurtem naturalnym? A obiad? uśredniacie to jakoś? Ewentualnie jakiej aplikacji używacie?
@MinusZero: Stawiasz miskę na wadze, tarujesz, wsypujesz płatki, tarujesz, wrzucasz żurawinę, tarujesz, potem jogurt itd. Wpisujesz ile gram czego dałeś w apkę i gotowe. Obiad podobnie- ważysz przed przyrządzeniem wszystko czego będziesz używał (mięso, ryż, jakieś warzywa) i zapisujesz. Pamiętając przy tym koniecznie o dodatkowych składnikach w stylu olej na patelnię (można odmierzać łyżką i sobie wpisać ładnie w apkę taką ilość, nie musi być w gramach).