Wpis z mikrobloga

Czym wam pachnie teraz powietrze?
Zauważyliście, że powietrze w nocy po ciepłym, wiosennym albo letnim dniu jest jedyne w swoim rodzaju?
Ten zapach pojawia się co roku właśnie w okolicach kwietnia i trwa do późnego lata. Kojarzy mi się z czasami kiedy w nocy wracało się z imprez, spotykało ze znajomymi, było się na koloniach, chodziło się z rękę z dziewczyną.
Jeden wdech tego powietrza sprawia, że emocje wtedy towarzyszące powracają jak na zawołanie. To jest straszne, bo jak się jest samemu to te emocje przytłaczają, dlatego teraz jak oddycham tym rześkim, zimnym powietrzem to jest mi cholernie smutno.
zloty_wkret - Czym wam pachnie teraz powietrze? 
Zauważyliście, że powietrze w nocy ...

źródło: comment_1586303105gTLjQUEf1Y7o2SdSCBakgv.jpg

Pobierz
  • 51
@zloty_wkret:
Wczoraj znajomy wziął mnie na przejażdżkę kabrio.
Boże jak wszystko pachniało, od razu tysiąc wspomnień i chęć zrobienia tak prostej rzeczy jak pójście na spacer do parku.

Niestety, pięknemu zapachowi towarzyszył smutny widok pustego miasta jakby wszyscy zmarli, przytłaczające.

Za to zima nie wiem czemu kojarzy mi się z grubymi imprezami i wódka xDD.
czemu zapachy tak silnie przywołują wspomnienia z nimi związane i wynika to ze szczególnego połączenia nerwowego w mózgu między ośrodkiem węchu i pamięci długotrwałej


@siepan: @zloty_wkret: Ja jak poczuję sok Caprio/Costa to przypomina mi się liceum i zbiera mnie na rzyganie xD
@zloty_wkret: pięknie napisane. Oprócz tego zapach wiosennego powietrza i pierwsze mocne promienie słońca na skórze kojarzą mi się z jeszcze wcześniejszymi latami, kiedy z kumplami mogliśmy wreszcie po zimie wyjść na boisko i zagrać w gałe na powietrzu. Ta euforia od słońca i wysiłku fizycznego była wtedy i jest dziś - we wspomnieniach - wspaniała i wzruszająca. Jak czuje ten zapach to przypomina mi się nawet tekstura koszulki piłkarskiej z bazaru.
@zloty_wkret: Ja do tej pory jak poczuję taki charakterystyczny zapach świeżego chińskiego plastiku to mi się przypomina jak za bombelka grałem z ojcem na Pegazusie, padzik tak pachniał i wszystkie kartridże ()