Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania

mieszkałem przez 5 lat w usa


Bylem tam w czasach obama care, wiem jak to zmieniło i już wtedy ludzi i podzieliło wewnętrznie czarnych.
Gdy poznałem wyżej wspomnianego kolegę, który właśnie przybliżył mi całym ten OBAMA CARE, bo jest z medycyny z zamiłowaniem do movie star - ja pracuje w branży filmowej - miałem lepszy ogląd na sprawę + łatwiej było mi ocenić co jest nagonką, a co mitem. Z tego co pamiętam, był tu ktoś z doświadczeniem w medycenie w usa, to może dopowiedzieć, To co jest teraz to trochę pokłosie tego co wtedy było, już wtedy widoczne:
- zasiłek black vs white - czarny łatwo otrzyma, bialy nie ominie żadnych papierków, ważne by statystyki pokazywały we care to black society
- na uczelnie - oj tak, witamy pana. Straszne to było, bo dzieje się tam to co jest teraz w Polsce, czyli produkcja ludzi z papierkiem, bez wiedzy, (warto poznać system edukacyjny i ważność szkoły w rankingu na tle snów i jak to wpływa na wartość ziem w okolicy takiej szkoły [$$]/)
- rodzi to kolejne problemy, zatrudniamy chętnie czarnego z papierkiem , ale okazuje się crapy, a jak firma ma cholerne związki to pozbyć się go bardzo ciężko, a jak się uda to i tak zrobi
social media scam
- policja jeździć zaczęła już wtedy w parach black white - nazywaliśmy ich baw (black and wihte), to slowo jest z wojska - Brothers At War - to był problem, gdyż agresorzy startowali do białych, bo czuli, że mogą, dlatego czarny policjant często dopiero reagował. To trochę jak w Polsce śmieją się z kobiet w Policji, też ujmując im godności. Temat ciężki, zwłaszcza jak ktoś nie był nigdy w pubie policyjnym.
- sam majac prace nagle doszedłem do punktu, w którym wprost było oznajmiane - czarny musi być, inaczej nas zniszczą. Robi się film pod kogoś, pod czyjeś dyktando, czy nawet politycznie jak to robi netflix albo marvelowskie komiksy, które były tym czym gazetki w stanie wojennym (każdy wiedział, kto kim jest i o co chodzi)czy SONY (oni to akurat toksycznie w usa działają).


Branża rozrywkowa wtedy bała się wiele, od seksu, po kradzież scenariuszy, czy nawet związki, dlatego tam każdy krzyczy, kto głośniej, ten zbiera zyski. Nikt nie pamięta strajku scenarzystów z 07/08, potem jak ich ustawili to do dziś już wiedzą jak przeciw działać takim buntom.
Bez robienia sobie większych problemów, polecam taki dokument na HBO:
Project Greenlight._ Mowa dokładnie z 2015 roku, wtedy byłem w usa, dlatego ten wskazuje na ważny. Proszę zwrócić uwagę na jedną kobietę: Effie Brown - to co mowi, jak mowi, o co walczy, czemu jest przeciwna, wszystko w kontrze reszty i REZYSERA - to dlaczego tam jest to osobny temat. Potem zobaczcie drugi raz całość i spójrzcie na zachowanie mata i bena - widać, ze to figury, twarze programu, ale uwiązane. Ja to widzę, po to pisze - skonfrontujcie sobie to by zrozumieć naturę tych ludzi mniej istotnej postaci jakim jest Effie vs postacie wkoło + sami prowadzący. Oczywiście, polityka HBO jest bardzo interesująca, to firma z pewna strukturą, ale to osobny temat. Daje wam wskazówki.

Cała reszta aktywnych pod tagami usa, którzy próbują tłumaczyć coś, ze historia, że niewola, czy każda inna wymowka - nie będę cytował, bo szkoda mi w analizę często długich rozmow - to widać, że te osoby strasznie silące się są bez grama wiedzy. To jest do tych co tworzą treści, ale także przyklaskują czy to + czy innym zachowaniem. To jest pogłębianie, tak samo złe jak agresja skierowana do czarnej społeczności - co też jest złe jako metoda walki z pseudoideolowcami. Skrajne ataki na czarnych są złe, ale tłumaczenie zbroni w ten sposób jest gorsze, bo stajecie się adwokatem diabła .

Na koniec pragnę napisać, iż tak długo jak każdy tu po prostu sobie pisze pod Nickiem, anonimowo, czy jak sobie chce, tak jego zdanie ma tyle sensu i prawdy ile trzymanie się logiki, a nie odwracanie kota ogonem, manewry, by wciągnąć we własne bagno z poza tematu, Ja nie mam problemów ten temat poruszyć na żywo przed kamerą i z każdym, kto tak pewnie czuje się ze swoją głupotą.
pozdrawiam stabilnych
#usa #protest #blm #alm

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5edac493812485f6842b9b81
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[=====================================...] 94% (220zł/235zł)
  • 9
Aniewkurzajmnie: Ja też mieszkałem w Stanach i w Kanadzie - w sumie będzie z 20 lat. Jedno zapamiętałem bardzo dobrze, polonusy tam mieszkające to najwięksi rasiści, ksenofobii, semici, narodowcy jakich widziałem. Dlaczego całe Chicago niby głosuje za PIS i za Trumpem? Bo oni ciągle myślą że im się należy, wszystko.

Pluje na polonusów i ich spotkania w "kościółku", ich spotkania historyczne gdzie się branzlują nad Piłsudskim ale w 80-81-82 to oni