Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 161
W jaki sposób nagrodzilisbyscie pracownika? Gość dał pomysł na zwiększenie zysków i rzeczywiście od dwóch miesięcy mamy jakieś 12% utargu więcej na samym sklepie z częściami. W obliczu ogólnych przychodów nie jest to ogromna liczba (~5k więcej), ale sam fakt, że mechanizm działa już dużo robi. Jednorazowa premia 1000 zł czy może jakoś inaczej? Nie chce dawać podwyżki bo szeregowy pracownik aka majster będzie blisko zarobkami do kierownika całego zakładu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ojciec proponował, żeby dać mu 500 premii i 3 dni płatnego urlopu dodatkowo. Może jakieś inne propozycje? Nie chce, żeby wyszło że januszex czy coś, raczej liczy się dobry PR. #praca #kiciochpyta
  • 186
@twinzpl daj mu podwyżkę. Jak poczuje się doceniony to może zaraz zrobi kolejne 10% do zysku. To dajcie mu kolejną podwyżkę. Jak jemu będzie dobrze, to wam też.
XD czy zarządzaliście kiedyś jakimś zespołem? Nic nie poróżnia ludzi tak jak pieniądze. Tu nie chodzi o wysokość premii, tylko jak na to zareaguję reszta i w jakiej atmosferze potem ten chłopak będzie musiał pracować. Często jest tak, że potem się nikt nie wychyla bo go stare majstry zjadają


@Nitoslaw: widzę, że "zarządzanie zespołem a'la prl mocno u kolegi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@twinzpl odczuwalna, dobra premia typu 1000zl bedzie ok.
Warto wspomniec, ze w cywilizowanych firmach, istnieje cos takiego jak system sugestii pracowniczej, ktory zacheca pracownikow do zglaszania wszelkich uwag wplywajacych na zmniejszenie kosztow, poprawe wydajnosci, bezpieczenstwa, jakosci, satysfakcji pracownikow i klientow itd. Sa osoby/dzialy zajmujace sie wdrazaniem tych pomyslow, a najbardziej plodni zglaszajacy lub autorzy pomyslow przynoszacych najwieksze zyski sa nagradzani - hajsem, bonami, udostepnieniem firmowej limuzyny ns weekend itd :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@twinzpl: W zakładzie, gdzie robię przez jakiś czas po upadku komuny i sprzedaży zachodniej firmie funkcjonowało coś takiego jak racjonalizacja. Ktoś zgłaszał pomysł, jeśli był sensowny to wdrażano i po jakimś czasie np. roku była ewaluacja jakie oszczędności przyniosło wdrożenie. I na podstawie oszczędności przyznawana była premia. Widziałem tabelę i faktycznie ludzie za projekty oszczędzające ponad sto tysięcy dostawali premie po kilkanaście tysięcy. Nawet teraz to niezła kasa, a to było