Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Za te 10-30 lat przyjdzie nam się zmierzyć z zupełnie innym korpo-światem…Współcześnie, mamy na pęczki stanowisk AML, KYC, jakichś analityków czy to finansowych czy tych ds. ryzyka. Jednak z czasem to wszystko się najprawdopodobniej zmieni. Automatyzacja stanie się o wiele bardziej powszechna, bądź kraje, w których analitycy są gotowi zapierdzielać dla zagranicznych korpo za miskę ryżu będą oblegane przez prezesów zachodnich korporacji w poszukiwaniu nowych pracowników. Myślę, że przyszłość wszelkiej maści analityków, matematyków czy finansistów maluje się w ciemnych kolorach…Ale nie tylko analityków. Automatyzacja dotknie też programistów. Wiem, teraz to nie do pomyślenia, jednak gdy ktoś zaprogramuje już w jakimś korpo AI, to właśnie AI będzie odwalać robotę, a na stanowiskach pozostaną jedynie ci, którzy będą ogarniać AI, a nie klepanie kodu w Pythonie. Być może oberwie się także działom prawnym, nie wiem. Rzecz w tym, że edukowanie się w kierunku analityki teraz, to trochę jak samobójstwo. #changemymind #praca #pracbaza #informatyka #finanse #analityka #programowanie #programista15k #pracait #korpo #korposwiat #ai

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f47bcf072fc8000a3ae778
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem dlaczego to miałoby być samobójstwo, ludzie obejmujący te stanowiska będą w przyszłości szkoleni do tworzenia modeli i rozwiązań automatycznych (właściwie to już są szkoleni, przynajmniej niektórzy), łatwiej jest do tego zatrudnić kogoś doświadczonego w danej dziedzinie niż nie. I zawsze będzie trzeba ludzi do nadzoru/utrzymania tych rozwiązań - to nie jest tylko bezmyślne klikanie w komputer.

Poza tym nie rozumiem, czemu ten wpis jest dodany z anonimowych xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę że nie tyle te zawody znikną, co zmieni się proporcja. Nie będzie potrzeba 20 analityków, a jeden, który będzie w stanie robić za 20 wykorzystując nowe systemy. Słabo odpadną, zostaną Ci lepsi.
To samo stało się z administrowaniem systemów - jest cloud, ad, nie potrzeba 10 ludzi do zarządzania domena, wystarczy jeden.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barteb: dokładnie o to mi chodzi, zmieni się format pracy, może środowisko, ale ludzie jeszcze długo będą potrzebni. Za jakiś czas może cloud będzie obsługiwany przez jedną osobę, a Ci, którzy aktualnie się nim zajmują pójdą wyżej.
Wygryzieni zostaną tylko najsłabsi albo ci, którzy nie chcą się uczyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: nie wiem dlaczego to miałoby być samobójstwo, ludzie obejmujący te stanowiska będą w przyszłości szkoleni do tworzenia modeli i rozwiązań automatycznych (właściwie to już są szkoleni, przynajmniej niektórzy), łatwiej jest do tego zatrudnić kogoś doświadczonego w danej dziedzinie niż nie. I zawsze będzie trzeba ludzi do nadzoru/utrzymania tych rozwiązań - to nie jest tylko bezmyślne klikanie w komputer.


Poza tym nie rozumiem, czemu ten wpis jest dodany z anonimowych xD
jaffa: człowieku ty chyba nie wiesz na czym polega praca w KORPO.

Otóż to że ktoś jest analitykiem, programistą czy innym specjalistą, i myśli o tego rodzaju pracy, w perspektywie 30 lat, to życzę powodzenia.
Korpo nie jest dla takich ludzi. To są stanowiska ENTRY LEVEL, z których trzeba uciec, bo powyżej pewnego wieku będziesz niezatrudnialny.

Korpo jest dla ludzi którzy chcą skakać po stanowiskach wyżej i wyżej. Chcesz być programistą?