Wpis z mikrobloga

Przygody WRAKA

To już 4 miesiące jak zacząłem trenować SW, z czego 3 miesiące MMA. Pierwsze sparingi już za mną i bardzo mi się podobają. Niestety ciężko znaleźć kogoś moich gabarytów, a na mniejszych nie będę korzystał ze swojej przewagi fizycznej. Póki co bez kontuzji, oprócz paru stłuczeń i wybitego palca. Waga pokazuje z rana 110kg, tetno spoczynkowe spadło z 75-80 na 50-55. Trenuję w systemie 3 tygodnie ciężko 1 tydzień luźny. W tygodnie ciężkie 9-11 treningów, w luźnych 5-6. Rozkład to 4xmma, 3xbjj, 1xMT, 1xtarcze, 2x siłka. Dobrze się czuję, zmęczenie czasem dopada, ale trenować trzeba bo talentu brakuje xD W następnym tygodniu wpada cardio + rozciąganie 4x z rana. Może za jakiś czas pierwsza walka amatorska. Może Intruder będzie chętny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mikrokoksy #silownia
Darksed - Przygody WRAKA

To już 4 miesiące jak zacząłem trenować SW, z czego 3 mie...
  • 112
@Darksed: jakoś dziwnie pracujesz rękoma przy kopnięciach, ręka z przodu układa się jak do krótkiego sierpowego zamiast pilnować głowy, a tylna gdzieś zgięta krąży, zamiast balansować pozycję ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ja mam naloty z tajskiego, może w mma uczą inaczej xD
@Darksed: Mirek, po ciosie łapy do szczęki inaczej zbierzesz lewego sierpa i poleżysz szybko ;) popracowałabym nad lewa noga bo trochę jak kula u nogi po zadaniu ciosu. Co do lecenia do przodu, to nie kwestia masy i bycia ogrem, kwestia tego ze nie stoisz dobrze na nogach i cios nie leci z biodra tylko z ręki
Jak się rozkręcisz to popracowałabym mocno nad balansem ciała. Po zadaniu ciosu stojąc dalej
@dzakubmwo: A moim zdaniem to słabe zachowanie jeśli nie potrafi się dostosować poziomu do innych ;) jeżeli celem jest urwanie łba to niech sobie czeka @Darksed na kogoś jego gabarytów ale jeśli chce łapać kondycję w walkach to niech uczy się odruchów na sparingach nawet z lżejszymi, ale nie po to by #!$%@? ale żeby nabrać dynamiki, szybkości. Przy takich się tego nauczy bo go obskoczą, a sile i tak się
@Darksed: pierwsze co się rzuca w oczy to #!$%@? dobrane kombinacje pod początkującego. Na pierwszym filmiku kończysz kopnięciem wykroczną noga, a to jest już są rzeczy dla bardziej zaawansowanych. Jestes leworęczny wiec naturalnie powinieneś mieć lepsza lewa nogę i na razie skupić się na kończeniu akcji właśnie lewa nogą. Czyli na przykład prawy, lewy, prawy sierp i wysokie kopnięcie z lewej nogi.
Na drugim filmiku jest jeszcze gorzej, bo to jeszcze