Wpis z mikrobloga

Nie mam z kim rozmawiać po angielsku, a ze znajomymi mimo wszystko jest troche "inaczej".

Czy wykopki chętne by były o informowaniu ich jeśli powstałaby oddolna inicjatywa w postaci założonego discorda na którym używalibyśmy WYŁĄCZNIE języka angielskiego? Możnaby się pogrupować wedle poziomu języka, umawiać na krótkie sesje na których każdy w grupie (nie wiem, max 5 osobowej?) mógłby się wypowiedziec? Troche jak na przygotowaniu do matury xD A w ciągu dnia np uskuteczniać konwersację pisaną?

Pytania można wziąć z pierwszej lepszej strony:
https://szlifujangielski.pl/ucz-sie/pomoce/tematy-do-dyskusji-discussion-topics/

Ewentualnie tworzyć własną bazę pytań i rozmawiać np. o zbożu czy rogalach?

Sam mam B2/C1 i nie boję się mówić, na co dzień pracuję z dziećmi więc trochę umiem ciągnąć za język (tu akurat po polsku). Jeśli ktoś umie trochę gorzej to chętnie mogę pomóc (tak samo przydałoby się parę osób które chętnie by "prowadziły" rozmowę) - takie coś to też dobre ćwiczenie zgodnie z tzw. metodą gumowej kaczuszki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Plusuj jeśli chcesz być wołany/pisz komentarze z uwagami

Chcę zobaczyć ilu byłoby chętnych
#angielski #naukaangielskiego #angielskizwykopem #jezykangielski #jezykiobce
  • 27
@marcel_pijak
@BurritoHuxley
@balbezaur
@Djapko
@Gacrux
@Krolowa_Nauk
@kenshin985
@LactoseFr33

Wołam tych co komentowali (czyli wykazali ciut większe zainteresowanie) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Myślę że w poniedziałek będzie można puszczać pierwszych ludzi. Żeby nie zrobić falstartu z np kimś #!$%@? serwer przez niewłaściwe role czy uprawnienia, trochę się pobawię konfiguracjami discorda. Jutro to troszkę za szybko, w weekend może nie zaczynajmy

Bawię się discordem i idzie chyva spoko.
Myślałem żeby