Wpis z mikrobloga

UWAGA! Post ten kieruje do osób,które nie posiadają wideorejestratora i zwlekają z jego kupnem

TL;DR wzywanie policji do kolizji niezagrażającej życiu i jej konsekwencje

Sprawa wygląda następująco:
Dnia 10.08.2022 roku w Rzeszowie koło hali podpromie około godziny 17:30 wracałem z pracy jak zwykle,wyjeżdżając stoi znak B-20 STOP wraz z linią P-12 bezwzględnego zatrzymania.Zatrzymałem się,ponieważ widoczność z lewej strony jest bardzo utrudniona następnie upewniłem się po 2 razy czy nikt nie najeżdża.Po upewnieniu się wyjechałem i już kończyłem manewr skrętu w lewo kiedy nagle kobieta kierująca oplem vectra rejestracja RJA(reszty nie pamiętam byłem zdenerwowany zaistniałą sytuacją) postanowiła wyjechać z prędkością napewno przekraczającą dopuszczalną i nastąpiła kolizja.Włączyłem awaryjne światła i wyszedłem z pojazdu,kobieta odrazu wpadła w szał i krzyczy na mnie co ja zrobiłem ślepy jestem czy co.Straty nie były duże w OPLU tylko lub AŻ zarysowania na drzwiach a u mnie rozbity kierunkowskaz,wgnieciony błotnik i ślady lakieru z OPLA.Kobieta zadzwoniła odrazu po policję nie chcąc się dogadać na zasadzie spisania danych i dogadania się z ubezpieczycielem.MIŁA policja zjawiła się łaskawie po 30 minutach i z góry zostałem uznany za winnego wszelakiego zła.Praktycznie tylko ja zostałem wypytywany o okoliczności kolizji i z góry zostałem skazany na przegraną(niestety kobieta jechała drogą główną a ja wyjeżdżałem z podporządkowanej).Zostały spisane moje dane i wystawiony mandat na 1300 ZŁOTYCH wraz z 6 punktami karnymi(300zł za niedostosowanie się do znaku B-20(?),1000zł(kolizja)),NIE ZOSTAŁO NAWET PRZEPROWADZONE BADANIE NA ILOŚĆ ALKOHOLU W ORGANIŹMIE.W momencie,gdy kobieta usłyszała kwotę zrobiła gigantyczny uśmiech w moją stronę i teraz prawdopodobnie baluje za pieniądze z ubezpieczenia,bo takie rysy można sobie poprawić kredką do zarysowań.W mojej głowie jest tylko jedno pytanie jak można kogoś tak dobić i jeszcze się cieszyć z czyjegoś nieszczęścia,bowiem kolizja może się każdemu przydarzyć nikt nie jest nieomylny.Głównym celem tego postu jest to,ze jeśli zdarzy się kolizja nie trzeba wzywać policji odrazu,bo skończy się to mandatem 4 cyfrowym,gdzie tak naprawdę nie ma ani rannych ani poważnych uszkodzeń jeśli jest tylko opcja należy się dogadać na zasadzie spisania danych i kontakty z ubezpieczycielami,dodatkowo zainwestujcie 300/400zł w wideorejestrator pozwoli wam to uniknąć takich sytuacji jak opisana w poście.Dodam jeszcze,ze kobieta nie dostała żadnego mandatu wynikającego z niedostosowania prędkości do warunków na drodze i tez nie hamowała wogóle ani nie ostrzegała sygnałem dźwiękowym.Miłej nocy i jak ktoś chce więcej szczegółów zapraszam na priv
#policja #gorzkiezale #kolizja
  • 6
@SzeryfInternetuff: Temat przerabiany nie dziwie się kobiecie wszelkie oświadczenia są #!$%@? warte, ludzie często nie wywiązują się na 1 przesłuchaniu później w sprawie mówią ze napisali bo byli pod wpływem emocji opowiadają swoją historie a później szukaj wiatru w polu udowodnij cokolwiek. Kolejna sprawa jak policja ma stwierdzić czy przekroczyła prędkość oraz O ILE przekroczyła prędkość i czy PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI miało wpływ na zaistniała kolizje. Temat często przerabiany musiała by jechać