Wpis z mikrobloga

@cppguy: No to teraz odleciałeś, bo sam aplikowałem na juniora w 2018 i chyba wiem do czego pijesz. Dostałem do wykonania zadanie z użyciem frameworka, ale to że trzeba użyć frameworka i przeczytać pare stron dokumentacji nie oznacza, że jego znajomość jest wymagana. Obecnie jak rekrutuje na juniora to też są to co najwyżej podstawowe pytania i nie musi have
@sxill: Tylko, że firma nie zatrudnia kogoś w celu charytatywnym, a po to by z jego pracy mieć zysk (nie zawsze od pierwszego dnia pracy). Zatrudnienie pracownika jest rodzajem inwestycji i usprawiedliwianie takiego zjawiska jak płatne staże nie jest dobre.
@Veni ja zrozumiałem to tak, że potwierdzasz, że staż to inwestycja firmy w pracownika, aby w przyszłości zarabiał dla firmy.
@NoMoreTearsJustSmile: 3 miesiace moze przesada ale u mnie na studiach trzeba bylo zrobic obowiązkowo staż w firmie 1miesieczny i 99% osob nie miało płacone, duzo osob w tym ja dostalo dzieki temu prace, powiesz moze ze cwelowanie, ale czy #!$%@? na uczelni gdzie nie dostajesz kasy tez nie jest cwelowaniem? a w takiej pracy to przynajmniej duzo sie nauczysz
@NoMoreTearsJustSmile: Dla zainteresowanych, nie idźcie do Sii, wyzysk jest tam straszny pod przykrywką "great place to work" tzn. płacą dosłownie 1/3 tego co dostają od klienta (widziałem kosztorys). Choć wydaje się super przyjemnie to i tak koniec końców jesteście zwykłą jednostką w ich excelu.
A dla tych którzy myślą "pójdę tam tylko załapać się do IT jako pierwszą pracę i szybko zmienię" - tak to zazwyczaj nie działa, zasiedzicie się wygodnie
Dla zainteresowanych, nie idźcie do Sii, wyzysk jest tam straszny pod przykrywką "great place to work" tzn. płacą dosłownie 1/3 tego co dostają od klienta (widziałem kosztorys). Choć wydaje się super przyjemnie to i tak koniec końców jesteście zwykłą jednostką w ich excelu.


@mar-v-son: Ja tam pracuję i nie odczuwam zupełnie żadnego wyzysku. Na wypłatę też nie narzekam. W projekcie w którym jestem od ponad 2 lat nie stresowałem się jeszcze