Wpis z mikrobloga

@NoMoreTearsJustSmile: znam to z perspektywy innego software house. Darmowy udział w swoim czasie wieczorami, projekt tylko do edukacji ( firma go nie sprzedaje), 3 miesiące samego projektu. Wszystko jak w prawdziwym projekcie. Część co się zgłosiła już coś umiała, część niewiele. 2/3 uczestników dostało umowy na juniora potem, prosto do projektu komercyjnego, rzędu 6500 brutto na UoP. Sam program dla firmy to duży koszt, rzędu 30 tysięcy na kandydata. Więc hurr
@Rufurege1: To nie tak, że nikt nie chce juniorów. Tylko firmy wolą studentów niż losowe osoby z ulicy. Zwyczajnie taniej im to wychodzi, bo ze statusem studenta, jak dostanie 3500zł brutto na zleceniu, to dokładnie tyle dostanie student do ręki i będzie zadowolony. A oferty dla studentów, znajdziesz na uczelni a nie na stronach losowych na necie.
Też się wcześniej w dyskusji pojawiały teksty, że trzeba znać cuda na kiju i
@XanderPLXE: No to wcale mnie nie pocieszyłeś. Ja w wieku 26 lat podjąłem decyzję o przebranżowniu (wcześniej pracowałem jako inż. energetyl), spiąłem poślady i po roku ostrej nauki dostałem się na entry lvl job na front do ogromnego e-commerce w wawie. Jednakże rzadko się zdarza aby pierwsza praca w IT była idealna i jak sie okazało firma rozwija tylko 1 produkt przez co ciężko z rozwojem. Cisne dalej swoje projekty, aby
5k miesięcznie to 60k rocznie. Niezły samochód można za to kupić


@szmichal: Mam Dacie Dustera z 2020, lepszego nie potrzebuję ¯\_(ツ)_/¯. Za to spokój ducha jest wart o wiele więcej od tych 5000. Mam zajebisty projekt i zostanę tam dopóki nie poczuje potrzeby wyzwania.
Przez 10 lat mogło wiele się zmienić, ale stawiam, że dalej koszą frajerów.


@xkitu: Jak patrzę na nofluffjobs na oferty dla ludzi z moim stackiem i doświadczeniem, to mam w SII wypłatę w górnych granicach widełek znalezionych ofert. Może koszą frajerów i ja po prostu frajerem nie jestem, nie wiem ¯\_(ツ)_/¯.

A w sumie nawet widzę że SII ma najwyższe widełki z tych ofert, więc hmmmm....

https://nofluffjobs.com/pl/praca-zdalna/testing?criteria=seniority%3Dmid,senior%20requirement%3DC%23&page=1
@Rufurege1: Jak masz już pierwszą pracę to nie powinno być źle, podobno bo ja dopiero w drugiej firmie, a pierwszej nie będącej stażem uczelnianym, a przyjęli mnie na ich staż bez żadnej rozmowy. Myśli o szukaniu kolejnej pracy by podwyższyć zarobki na razie odkładam. Raz że mam full remote i mi nikt gitary nie zawraca i pracuje z innego miasta, dwa to co ma większość moich znajomych, czyli że na pierwszej
@Rufurege1: Pod względem rozwoju mam trochę problem, bo głównie pracuje robiąc rozszerzenia do azure devopsa w czystym JS/HTML, czasem X++ (tak X, a nie C). Kilkadziesiąt osób z firmy pracuje na moim rozwiązaniu. Dali mi też własnego stażystę do prowadzenia. Tylko no, połowa kodu nie jest moja, a druga połowa można się domyśleć jak w niektórych miejscach wygląda, kiedy całość robi student na pół etatu, a terminy od PM'a zawsze są
@Rufurege1: Bardziej się obawiam, że główna technologia firmy jest wąską dziedziną. Jak mnie przerzucą do niej i się zasiedzę, to będzie problem. Może i zarobki w niej są podobno konkurencyjne, jednak mało popularna i jakbym chciał ją dajmy na to za 2 lata zmienić, no to jak nie będę klepał własnych projektów (a czasem to dalej robię, jak mam siłę, czyli ostatnio niezbyt często) to muszę się liczyć z obcięciem zarobków