Wpis z mikrobloga

"Juniorzy to są niestety skazani na pracę stacjonarną lub hybrydowa."


@Krolik i kto niby ich będzie uczył w tym biurze skoro tam nikogo nie ma? U mnie w firmie wszyscy pracują zdalnie niezależnie od stanowiska i wszędzie praktycznie tak jest w IT. Nawet lepiej jest nauczyć się na callu gdzie możesz sobie coś nagrać z screena niż gapiąc się w czyjś monitor. Dla osób, które uczą też jest to lepsze bo nikt
@cppguy: praca dla juniorów jest, ale nie ma jej na portalach. Po co mają płacic 1500zł za ogłoszenie, skoro mogą rzucić hasło w firmie i juz mają 10 cv od ręki, bo tysiące ludzi chcą wbić do branży? co innego z seniorami. Kluczem znalezienia pracy jako junior jest posiadanie znajomych w branży, którzy pozwolą się gdzieś zaczepić na rozmowę kwal.
Widzę, że tutaj ludzie wypowiadają się o Sii. Zatrudniałem się tam dwa razy i powiem, że wszystko zależy od managera. Za pierwszym razem trafiłem na #!$%@? i za drugim razem... też był niewiele lepszy xD. Natomiast są tam normalni kierownicy, ale generalnie - ładnie skrobią pracowników i ciężko o stawki tam, gdzie zatrudniają bezpośrednio.
Jeżeli chodzi o kontakty, wejście w branże to polecam. Dzięki Sii się wybiłem bo klient mnie później zatrudnił
Jak chcesz pierwszą pracę w IT obecnie najlepszym sposobem jest ściemniać na Linkedin w nadziei że jakiś gówno rekruter wciśnie cie do firmy gdzie mają lipny proces weryfikacji. Jako junior masz baaaardzo nikłe szanse załapania roboty.
@capol2: o tym, ze to normalna praktyka w kontrakyorniach inaczej kontraktornie same by wystawialy kandydatow do zatrudnienia po kosztach firmom xD

@Kash: no w czasie trwania zatrudnienia to logiczne ze nie mozesz np drugiego uopu miec, ale raczej po okresie zatrudnienia najczesciej u tego konkretnego klienta nie idzie pracowac? Inaczej j/w