Wpis z mikrobloga

152 623,21 - 3,01 = 152 620,20

Dziś kolejne 3 km. Kolano pracuje więc jest git. Trochę przesadziłem z tempem co skończyło się kosmicznym tętnem i stwierdziłem, że lepiej po 3 km zakończyć bieg. Co ciekawe udało mi się pobić osobisty rekord na 1 km (obecnie 6:27, było 6:30) i na 1 milę (obecnie 10:34, było 10:35) - co, biorąc po uwagę, że biegłem w palczakach, trochę mnie zdziwiło. :-)

Miłego dnia!

Tag do obserwowania moich postępów: #najwolniejszywykopekwsztafecie

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem #barefoot

Skrypt | Statystyki
sedros - 152 623,21 - 3,01 = 152 620,20

Dziś kolejne 3 km. Kolano pracuje więc jest ...

źródło: GarminConnect_20230701-071908

Pobierz
  • 14
via Android
  • 4
@Chorazy_Torpeda: Buty minimalistyczne to według wielu najzdrowsze buty do biegania. Uczą prawidłowej techniki biegania dzięki czemu ilość kontuzji ma być mniejsza. Amortyzacja i drop zwykłych butów sprawiają, że wiele osób stawia stopy źle. Ja w moich Hokach mam wrażenie, że robię za długi krok i walę piętą w podłoże co ostatnio skończyło się kontuzją kolana. Dodatkowo strasznie irytuje mnie wrażenie odcięcia stóp od podłoża i nieprzydatności palców stóp (dlatego wybrałem buty
via Android
  • 0
@Chorazy_Torpeda: Palce są wzmocnione. Zresztą są też inne normalniej wyglądające modele. Zastanawiałem się też nad Merrell Vapor Glove ale postanowiłem zacząć z palczakami. Pogoogluj "barefoot shoes" - dużo tego znajdziesz.
via Android
  • 0
@AVOIDME: Palczaki są moim zdaniem zadziwiająco wygodne. Spodziewałem się masakry, a po kamieniach chodzi się w nich dużo przyjemniej niż na przykład w japonkach. Oczywiście jak się wbiegnie na kamień to miło nie jest. Pewnie jest tu też element przyzwyczajenia stopy. Ja w swoich na razie zrobiłem nieco ponad 20 km i jestem zdziwiony jak łatwo mi idzie.