Wpis z mikrobloga

Od siedzenia przez 5 lat przed komputerem jestem mega pospinany i mam pełno przykurczy. Poszedłem na siłke i mam taki problem, że nie jestem w stanie robić przysiadu i martwego ciągu, bo mam za mały zakres ruchu. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i byłby w stanie coś doradzić? Podejrzewam, że muszę się porozciągać ale troche nie mam pomysłu jak. Macie może jakieś fajne ćwiczenia?

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fizjoterapia #rehabilitacja
  • 9
@GodComplex: Mam dokładnie to samo. Od siedzenia na kompie nie jestem w stanie zrobić przysiadku ani martwego. Dlatego, jak robię siady na siłce, to podkładam pod pięty ciężarki 2,5 kg i dopiero wtedy mogę zrobić pełny przysiad.

Nie wiem ile to mi da na długą metę, ale lepiej tak, niż wcale
@GodComplex: Wzmocnić dwugłowe i czworogłowe uda i dupę ćwiczeniami, które możesz zrobić (np hip thrusty, wykroki, RDL), wzmocnić core. Porozciągać głównie nogi. Jak będzie bolało ciągle i spięte będzie wszystko tzn, że musisz porolować i rozbić przykurcze.
Potem jak ci sie chce dalej bawić to wzmocnić łydki, rozciągać staw skokowy. Wzmocnić przywodziciele i odwodziciele.
Albo robić wszystko naraz tak jak ja i siedzieć 3h na silce Xd
@Loginconajmniej4znaki: niekoniecznie. Zwykle to nie problem ze stawem skokowym, tylko umiejętnością wyczucia środka ciężkości i balansu. Skoro nie dociążał się w takich zakresach, w ogóle nawet nie wchodził w nie na co dzień, to ciało nie potrafi się kalibrować pod obciążeniem albo zrobi to przez jakiś mechanizm kompensacji, daleki od przyjętego za "dobry" technicznie wzorzec. Czasem wystarczy robić x czasu na krążkach i problem "sam" się naprawi z czasem, przez nabycie
@bdm_bq: dlaczego jak widzę kogoś na siłce non. profit co zaczyna to wystarczy z nim 2-3 minuty aby szybko to poprawić zazwyczaj do akceptowalności. Często po prostu dana osoba nie wie jak ten siad zrobić lub jak zmienić set-up aby było jej wygodniej :) i wiadomo - strach że się przewrócą