Wpis z mikrobloga

Mirasy w zasadzie to skąd wiecie co ćwiczyć na siłowni? Kiedyś jak ćwiczyłam siłowo to miałam olany od jakiś trenerek z neta, ale jakos nie mam do tego przekonania. Skąd wiec wziąć plan? Najlepiej skorzystać z usługi jakiegoś trenera na siłowni? Kogoś online? Macie doswiadczenie, coś polecicie? Chciałabym ze 2x w tygodniu włączyć trening siłowy czysto, teraz chodzę na zajęcia typu sztangi czy tam coś #silownia #trening #mirkokoksy
  • 12
@girlsjustwannahavefun: Trener przez jakiś czas. Przede wszystkim by korygował błędy i dbał o wyrobienie nawyków. Oby tylko faktycznie ktoś kumaty, a nie z kursem z neta. Bo tych szarlatanów jest tylu, że głowa mała i przy zacięciu samemu można więcej się dowiedzieć samemu. No i trener niech dobierze ćwiczenia pod cele i możliwości.

p.s. ty myślisz siłowy a ktoś inny myśląc siłowy ma coś innego na myśli xD
@girlsjustwannahavefun: Wypadałoby zrobić wszystkie partie (klatka, biceps, triceps, plecy, barki, brzuch i nogi) w ciągu jednego tygodnia. Skoro miałyby to być dwa dni, to musi to być FBW, więc w zależności od tego ile czasu chcesz poświęcić na trening, to wybierasz jedno lub dwa ćwiczenia na każdą z partii.

Jeśli wybierzesz siedem ćwiczeń i chcesz robić po jednym na partię, to masz ustalony jeden dzień treningowy i możesz go ciągle powtarzać.
@girlsjustwannahavefun nie możesz poczytać o podstawach treningu siłowego dla kobiet?
W przypadku mężczyzn jest nieco łatwiej, bo latwo zdobyć wiedzę, bo więcej jest ćwiczeń i podstaw.

W moim wypadku układanie planu treningowego wyglądało zawsze tak:

1. Jak wyglądają moje możliwości czasowe i zdolności regeneracyjne w najbliższym czasie (to pozwala mi ustalić ile dni na silownie),
2. Jakim systemem treningowym trenowałem i czy mi się już znudził (split/push-pull/fbw/góra-dol)- to pozwala Ci dobrać system