Wpis z mikrobloga

Szukam czytnika ebooków dla mamy. Sam używam #kindle od dekady i osobiście nie zamierzam zmieniać, ale dla mamy szukam czegoś z polskim interfejsem oraz prostą synchronizacją z Legimi. Lata temu Kindle miał lepszą jakość ekranu niż konkurencja, ale pewnie wiele się zmieniło od tego czasu. Czy możecie polecić jakąś dobrą alternatywę?

Główne wymagania:
- Interfejs po polsku
- Bezproblemowa synchronizacja z abonamentem Legimi
- Podświetlenie (najlepiej porównywalnej jakości z Paperwhite)
- Niezbyt duży (do 7 cali).

Widziałem, że często polecany jest Pocketbook. Czy Pocketbook Verse jest dobrą alternatywą dla Paperwhite? Cenowo wyglądają podobnie, a polski interfejs jest zaletą. Czy synchronizacja z Legimi jest znacząco prostsza na Pocketbook niż na Kindle?

#czytniki #ebook
  • 10
@wolodia: @MercedesBenizPolska Polecam Erę, spełnia założenia. Tu recenzja: http://cyfranek.booklikes.com/post/5149398/recenzja-pocketbook-era-z-siedmiocalowym-ekranem-e-ink-carta-1200
Synchronizacja na Kindle wygląda tak:
- dodajesz książkę na półkę w aplikacji mobilnej lub na stronie WWW;
- podłączasz czytnik kabelkiem do komputera z MS Windows lub Mac OS;
- aplikacja Legimi na kompie synchronizuje zawartość czytnika (sprawdza, czy abonament dalej ważny, dodaje nowe książki);
- odłączasz kabel, książka jest w biblioteczce czytnikowej;
Synchronizacja w PocketBooku wygląda tak:
- dodajesz książkę na
  • 0
@Cyfranek: Jaka jest różnica tak naprawdę między Era oraz Versus, oprócz większego (7) i lepszego ekranu (300 ppi)? Różnica w cenie jest dość spora - 50%.
@Cyfranek: trochę się podepnę. Mam jakiegoś starego kindle, jeszcze z fizycznymi przyciskami, ale on już nawet przez kabel nie wspiera legimi. Chciałbym kupić coś nowszego żeby mieć podświetlenie a przy okazji chyba nie kindle bo ta synchronizacja z legimi przez kabel jest mocno słaba jak np. chce się książkę na wakacjach pobrać. Z drugiej strony bardzo lubiłem opcję z wysyłaniem na maila (ale to i tak nie działa z legimi) -
@trocha: Co do ekranów, to zmieniono konstrukcję. Pierwsza z nową obudową była wspomniana wcześniej Era. Mam ją od półtora roku (wciąż cała) i przez ten czas widziałem ze dwa wpisy o pękniętym ekranie, z tego jeden bo ktoś kolanem czy łokciem się oparł. Tu wyjaśnienie, co zrobiono na przykładzie nowszego modelu - Verse Pro, ale idea rodzaju zmian obudowy jest wspólna. Bieżące modele (poza Basic Lux 4) mają już nową konstrukcję:
@trocha: Jeśli masz Kindle Classic, to i tak (nawet przez kabel) Legimi na nim nigdy nie działało. Tylko na modelach z dotykowymi ekranami. Ekran w Kindle Classic wciąż może pod względem kontrastu zawstydzić niektóre współczesne czytniki. Również szybkość działania tego co teraz jest na rynku jest niewiele większa. Ja bym się go nie pozbywał zbyt pochopnie w każdym razie.

Jeśli musisz mieć Legimi, to tak, wszystkie Kindelki synchronizują się przez kabel.
@wolodia: To nowsza konstrukcja, ekran jest nowszej generacji E-Ink Carta 1200. Szybciej reaguje i wyświetla obraz. Do tego dochodzi wbudowany głośnik, opcja bezprzewodowego ładowania czy płaski front (dodatkowa warstwa zabezpieczająca ekran).
@Cyfranek: Tak, mam classic i bym go nie zmieniał ale nie ma opcji na wrzucenie książek z legimi ani podświetlenia. Testowałem jak to działa z legimi i kindlem na żony kindlu touch no i… nie jest idealnie. Popatrzę jeszcze na tego pocketbooka ale chyba jednak pójdę w kierunku paperwhite