Wpis z mikrobloga

Czy odczuwasz niepokój/lęk związany ze swoją pracą?
Tym, że Cię zwolnią, bo się do nie dokształcisz, że AI weźmie Twoją działkę w ciągu kilku lat, pracodawca zbankrutuje itp?

#pracait #pracbaza #praca
#korposwiat
#pracait
#januszex
#heheszki
#zalesie
#pytanie
#studbaza
#programista15k
Zimny-jak-lod - Czy odczuwasz niepokój/lęk związany ze swoją pracą? 
Tym, że Cię zwol...

źródło: robot_programmer_shutterstock_Blue-Planet-Studio

Pobierz

Czy odczuwasz niepokój/lęk związany ze swoją pracą?

  • tak czesto- z powodow ktore wymieniles 16.7% (62)
  • czasami 25.5% (95)
  • prawie w ogole 22.0% (82)
  • nic a nic, co bedzie to bedzie i elo xD 35.8% (133)

Oddanych głosów: 372

  • 15
@Rolnik1234: skoro ja zwykły Marianek nie znając się na programowaniu z pomocą AI potrafię zrobić coś to za 5-10 lat AI dostanie 30 stronicowy dokument z dokładnymi danymi zlecenia i to zrobi w 3 minuty. Później inny Marianek to sprawdzi czy działa jak powinno, na niesie ewentualne poprawki i gotowe.
@Zimny-jak-lod: Jakiś czas temu z ciekawości sprawdzałem jak chatgpt radzi sobie z G-Codem, i wyszło biednie. Bardzo biednie. Chatgpt w ogóle nie ogarniał kompensacji promienia.
Poza tym nie wystarczy zaprogramować, trzeba jeszcze w trakcie cięcia dostosowywać ustawienia i parametry.

W pracy nie jest za dobrze, zamówienia spadają, ale raczej mnie nie zwolnią. Jak już to sam znajdę sobie inną pracę.
@opk20: powodzenia w złożeniu 30 stronnicowego dokumentu. póki co to ludzie którzy pracują 5 lat na jednych danych nie mają świadomości na czym dokładnie pracują i dowiadują się o niuansach po dwóch spojrzeniach od data engineerów i paru pytaniach o doprecyzowanie, przy czym żeby się czegokolwiek dowiedzieć to musisz chodzić po ludziach z całego działu, który jest globalny, bo ktoś coś tam 3 lata temu robił i może wie, ale Antonio
@peoplearestrange: ja się boję. Bardzo się boję. Jestem z biednej rodziny, mama minimalna, tata minimalna. Mentalność chłoporobotnicza i brak ambicji i dążenia do poprawy losu. Zarabiałem 4500pln 2 lata temu i czułem się jakbym wygrał życie. Domyślcie się co się dzieje w umyśle chłopaka, który dostaje po 18k miesięcznie za lekką pracę… Dodatkowo mam studia mgr z nauk humanistycznych więc uważam że serio opatrzność boża jest że mną.Pewnie kiedyś będzie trzeba