Wpis z mikrobloga

@Alcedoatthis Evans NP, Evans RD, Fitz-Coy S, Pierson FW, Robertson JL, Lindsay DS. Identification of new morphological and life-cycle stages of Cochlosoma anatis and experimental transmission using pseudocyst. Avian Dis. 2006 Mar;50(1):22-7. doi: 10.1637/7360-040405R.1. PMID: 16617976.
@tomilipin: ale to jest artykuł, a nie źródło "internetowe". poza tym jest nieskończenie wiele różnych stylów cytowania.
nie widzę tam żadnego linku.
@tomilipin: @ly000 NP. Evans, RD. Evans, S. Fitz-Coym FW. Pierson, JL.Robertson, DS. Lindsay, Identification of new morphological and life-cycle stages of Cochlosoma anatis and experimental transmission using pseudocyst, Avian Dis.,2006 Coś takiego wstawiłem w przypis? Dobrze?
ale to jest artykuł, a nie źródło "internetowe"


@ly000: Co ty bredzisz... Chłop wstawia linka, pod którym widać tylko tytuł i abstract, a dla ciebie to jest artykuł?

@Alcedoatthis Obawiam się, że promotor ci to odrzuci. Musiałbyś mieć dostęp do pełnego tekstu i użyć go jako źródło. Może twoja uczelnia ma dostęp np. z komputerów bibliotecznych. Albo sam promotor.
Zauważ, że są różne wersje tego tekstu, np. tutaj https://www.jstor.org/stable/4099124 znajdziesz pierwszą
Co ty bredzisz... Chłop wstawia linka, pod którym widać tylko tytuł i abstract, a dla ciebie to jest artykuł?


@tomilipin: tak, to jest tytuł i abstrakt artykułu xD
#!$%@? idąc tą logiką to wszystko jest źródłem internetowym bo wszystko jest w internecie.
wykopki wieczne zaskakują
@tomilipin: Po pierwsze to źródło drukowane nie jest bardziej wiarygodne, po drugie to nie musisz dawać linku do artykułu jeśli jest DOI (które uwaga! jest odnośnikiem do strony), po trzecie to dostęp do pełnego tekstu jest za darmo dostępny na sci-hub
@Alcedoatthis: Jeszcze jedno OP, to jak przypisy są robione zależy od stylu a styl zależy od kierunku. Polecam program zotero i rozszerzenie do przeglądarki pod tą samą nazwą
@Alcedoatthis: Ja po prostu pytam chatGPT aby mi BIBa zrobił z tego co wyskakuje w "cite" xD
np.:
@article{evans2006identification,
title={Identification of new morphological and life-cycle stages of Cochlosoma anatis and experimental transmission using pseudocyst},
author={Evans, NP and Evans, RD and Fitz-Coy, S and Pierson, FW and Robertson, JL and Lindsay, DS},
journal={Avian Diseases},
volume={50},
number={1},
pages={22--27},
year={2006},
publisher={American Association of Avian Pathologists},
doi={10.1637/7360-040405R.1},
PMID={16617976}
}