Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady. Od dłuższego czasu intrygował mnie ryzen 7 7800x3d. Miałem okazje sprzedać obecne podzespoły (12600k, ddr4 ram) i przerzucić się na ddr5 z ryzenem 7800x3d. Części zamówiłem. Pytanie tylko czy lepszy byłby 14700k czy ten ryzen? Zastanawiam się nad anulowaniem zamówienia i kupnem jednak i7. Komputer glownie używam do grania i na studia, prezentację, soldiworks itp. Mianowicie filmiki niby pokazują, że ryzen wypada świetnie, ale znalazłem jeden kanał na yt gdzie gość ostro ciśnie ryzena i pokazuje jak jest niestabilny #pcmasterrace #komputery #ryzen #intel
  • 14
Kupiłem 7800x3d z płytą msi x670e, do tego tridenty z5 6000 cl30. Zobaczymy jak to będzie śmigać. Ewentualnie będę próbował odesłać. Najbardziej chodzi mi o płynność w grach, mam co do tego zboczenie. Kanał to: Frame Chaser
@Niemamochotyzyc: Dasz znać jak już potestujesz jak się sprawdza to połączenie 7800x3d z x670e? Głównie pod kątem gier, czy nie będziesz miał jakiegoś stutteringu w grach, albo przeskoków animacji.
@z1x2c3: jestem po wstępnych testach. Jako duży fan intela oraz długoletni użytkownik muszę stwierdzić, że nie spodziewałem się tego po ryzenie. Zmiana jest przeogromna. Stabilność gry, grafika i ta szybkość, płynność, nie spodziewałem się, że to powiem.
@z1x2c3: mega polecam. Kupiłem AMD ze względu na ciekawość, bo wszędzie się słyszy, że przegonił Intela i chyba nie jest toneyssane z palca. Procek za 1600zl lepiej sobie radzi niż 14900k. Nawet do pracy, nie oszukujmy się, kto potrzebuje procesora za 3k do pracy
@Niemamochotyzyc: To super. Pewnie go kupię w połowie kwietnia. Ale gdybyś do tego czasu zauważył jakieś problemy, to będę wdzięczny za info. Też jestem szczególnie wyczulony na wszystkie przycinki w grach, przeskoki obrazu, stuttering itp. i szczerze mówiąc zawsze wolałem unikać podzespołów AMD właśnie z tego powodu. Może 7800X3D w końcu zmieni moje podejście do tej firmy.
@z1x2c3: dzisiaj miałem trochę więcej czasu. Tak więc zrobiłem test na tym czym mogłem. Cyberpunk ultra 1440p full RT 50 klatek, ale dopóki nie włączyłem testu wydajności to miałem wrażenie, jakby to było luźno 60-80 klatek. Na intelu wszystko poniżej 80 to już było widać że to ścina, laguje i zapycha się, przy ryzenie mam wrażenie, że to jest stabilne, że nie przytnie mi zaraz, pomimo takieto obciążenia
@Niemamochotyzyc: Miło to słyszeć bo ja też przymierzam się do 7800X3D i RTX 4070 Ti Super. Z ciekawości zapytam - zmieniałeś jakieś ustawienia w biosie dla tego 7800X3D czy wszystko śmiga na domyślnych ustawieniach i nic nie ruszałeś? Druga sprawa - przy prockach intela w biosie jest masa jakichś intelowskich dodatków pokroju Intel Speedstep, Intel Speedshift, Intel C1E, Intel C-State itp. Na płytach AMD i prockach od AMD też w biosie