Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki chwale się bo dostałam swoją pierwszą pracę w IT dzięki bootcampowi! :) Do tej pory uczyłam się programowania samodzielnie, własnym siłami. Przez te 4 miesiące nauczyłam się całkiem sporo, jednak nie tyle, ile bym tak naprawdę chciała. W teorii udało mi się samodzielnie opanować HTML, CSS i podstawy JavaScript. No właśnie, w teorii.Na początku listopada pojawiła się w mojej głowie myśl – a gdyby tak zacząć kurs programowania? Musisz wiedzieć, że ja należę do osób, które działają. Nie myślę przez miesiąc, o tym, co by tu zrobić, tylko biorę sprawy w swoje ręce i działam. Tak i w tym przypadku było. Bootcampy, na tle szkół stacjonarnych, prezentował się idealnie. W całości nauka odbywała się przez Internet. Wtedy kiedy chcę, gdzie chcę i skąd chcę. Sama mogę decydować o tym ile danego dnia przeznaczę czasu na naukę. Jeśli moje dzieci pójdą spać w poniedziałek o 19:00 a we wtorek o 20:00 nie będzie miał to dla mojej nauki większego znaczenia. To ja będę sterować moim procesem nauki. Bootamp gwarantuje mi dostęp do mentora – raz w tygodniu przez 45 minut będę miała indywidualne „korepetycje” z mentorem. Do tego do dyspozycji mam przez cały czas trwania Bootcampu czat, gdzie poza moim wybranym mentorem, udzielają się też inni mentorzy. Dla mnie to wspaniała wiadomość. Na pewno znasz taką sytuację z autopsji – jesteś na zajęciach, wydaje Ci się, że wszystko rozumiesz, wiesz jak coś zrobić. Wracasz do domu i… figa! Nic nie wiesz. Nie umiesz poradzić sobie z problemem. Męczysz się i męczysz. Pojawia się złość i frustracja. W przypadku Bootcampu wydaje mi się, że uniknę takich sytuacji. Właśnie wszystko przez to, że na bieżąco uczę się przez Internet, jeśli czegoś nie rozumiem mogę zapytać o to mojego mentora, jeśli dalej nie rozumiem, mogę zapytać na czacie. Mogę też pogadać z innymi kursantami. Właściwie przez cały czas mogę z kimś pogadać i wyjaśnić niejasne kwestie. Dla mnie jest to świetne rozwiązanie.

#it #rynekit #praca #programowanie #programista15k #kariera #pieniadze #zarobki #korpo #korposwiat #naukaprogramowania #bootcamp #java #python #frontend



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
( ͡° ͜ʖ ͡°)Nie pytajcie anonima co to za bootcamp plox. Zamiast tego zapytajcie siebie samych czy zatrudnilibyście kogoś po bootcampie jeśli obecnie na rynku pełno jest osób z doświadczeniem komercyjnym i wykształceniem kierunkowym
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): Większego bredzenia dawno nie czytałem.

Czyli podsumujmy:
Zatrudnili Cie bez żadnego doświadczenia i potwierdzenia udziału w jakimkolwiek projekcie,
twierdzisz że w firmie Cię nie uczą ;)
więc postanowiłaś zainwestować w nic nie znaczący dla pracodawcy bootcamp ... na dodatek online gdzie wsparcie mentora jest iluzoryczne ?

acha, to życzymy Ci powodzenia ;)

PS
Następnym razem popracuj trochę dłużej, to może opowieść będzie bardziej wiarygodna

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): > Zamiast tego zapytajcie siebie samych czy zatrudnilibyście kogoś po bootcampie jeśli obecnie na rynku pełno jest osób z doświadczeniem komercyjnym i wykształceniem kierunkowym

Przez 12 lat w branży ani razu nie zwróciłem uwagi na kogoś wykształcenie, ani na bootcampy też - nieważne czy tylko miałem potem mentorowac juniorowi, czy robiłem cały zespół jako staff, czy teraz jestem odpowiedzialny za złapać na C-level.

Moooże jakieś tam certyfikaty się
  • Odpowiedz