Wpis z mikrobloga

Piszę kolejny raz z poważnym problemem dentystycznym. Od około roku czasu bolą mnie przewlekle zęby po prawej stronie. Byłem u 4 dentystów i żaden nie widział żadnego problemu, a mnie boli. Nie ma objawów na ciepło, zimno (może minimalnie), na nagryzanie i opukiwanie, a nawet nie ma różnicy w nocy. Mam za to odsłonięte szyjki zębowe (tj paradontoza, choć nie widać resorbcji korzeni na rtg), a czasem i nawet zębinę, więc sam się domyślam, że bakterie drażnią pod dziąsłami, dlatego nie widać niczego na zewnątrz, ani w zdjęciu pantomograficznym. Możliwe też, że mam przewlekłe stany zapalne miazgi. Po prostu nie da się określić gdzie dokładnie jest ból. Czasem nawet bolą mnie dwójki, ale głównie 6-7, rzadziej piątki.

Dentyści orzekli, że wina ósemek. Wyrwane. Na moment miałem spokój i od 2 dni znowu mnie boli, choć da się spać itd, ale miłe to nie jest. Wydaje się, że są powiększone węzły chłonne przy 6-7, bolesne bardziej przy dotykaniu niż inne, ale też wszystko póki co idzie wytrzymać.

Moim zdaniem mam przewlekłe zapalenia miazgi w kilku zębach, może spowodowane bruksizmem (jestem nerwowy), czy też innymi, rzadszymi problemami, stąd to wszystko. Nie miałem nigdy ostrego zapalenia, nigdy nie wiłem się z bólu, raczej wszystko jest takie otępiałe, uciskające (może ćmiące), stałe i przechodzi, ale ostatnio coraz częściej się pojawia i coraz dłużej schodzi to na zejście, więc pewnie zbliżam się do ostego stanu zapalnego.

Gdzie w okolicach Częstochowy mógłbym to zdiagnozować? Czytałem, że badanie żywotności miazgi najlepiej robić elektrycznie, ale to bardzo rzadko spotykana sprawa u naszych dentystów. Większość dentystów bada tylko na zimno i ciepło, a z tego wiele nie wynika.

Jak to wygląda http://howwwblog.info/rozne/aparat-elektrodiagnostyczny-pulpest.html

Może być inne miasto, jeśli ktoś zna, byle nie na 2 końcu Polski.

Ogólnie wykończe się ze strachu bo znam 2 osoby, które po takich objawach miały robione zęby na żywca, a dentysta mówi że "tam nic nie widać złego".

#dentysta #lekarz #stomatolog #stomatologia #pytanie #kiciochpyta #zdrowie #nfz
Ambiwalentnik - Piszę kolejny raz z poważnym problemem dentystycznym. Od około roku c...

źródło: comment_d1oYsojWmwyiipahMWYoPX9wTPbcNilp.jpg

Pobierz
  • 12
@jablkozz: A jeszze jedno. CO mogę zrobić jeśli mam suchość w ustach, a więc dentysta nie może mi robić tych zębów bo musze zamykac usta w czasie jego pracy by połknąć tą suchość? Żadne tabletki nie dzialaja na sline, zadne spryskiwacze jak larimax. Prosilem by dentysta mi nawilżał jame ustna caly czas tą rurką bo mają coś takiego ale nie chce sie zgodzic.
"może spowodowane bruksizmem (jestem nerwowy),"

"nie łapiesz się czasami na zbyt mocny zaciskaniu zębów?"

"nie, czasem mnie 2 dni boli nawet gdy nic nie jem, nie dotykam, nic nie robie"


@Ambiwalentnik:
Zdecyduj się. Zaciskasz często zęby czy nie? Możesz to robić nieświadomie. Na przykład we śnie.

Zrób sobie botoks w żwacza. Ponoć spoko pomaga na bóle głowy i "zębów"