Wpis z mikrobloga

Podejście drugie - #merytorycznypiatek

Zapraszam do dyskusji nt. obrazka niżej, głównie jestem ciekawy zdania na temat najszerszych przy BP bo dość kontrowersyjne rzucone stwierdzenie pod względem ich roli i działania na ramię/obręcz. Co o tym myślicie?

@Darksed @Kasahara @IntruderXXL @bst @bdm_bq @Duzy_Dziki_Zwierz @Skogyr

Burdel będę kasował od razu, temat powstaje, żeby każdy trochę wyniósł dla siebie wniosków i informacji.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #mikrophysio #fullborsukworkout #fizjoterapia
Poemat - Podejście drugie - #merytorycznypiatek

Zapraszam do dyskusji nt. obrazka ni...

źródło: comment_4UYalBCBFYMVBO8cvAMLQwqFKe2oUjRJ.jpg

Pobierz
  • 26
@Poemat: znowu jebłeś w piątek o 16:00 - mały zasięg będzie. Spróbuj 18+ wt/śr/cz.

A co do obrazka moja kontrowersyjna teza - że boje nie budują nic (oczywiscie budują, ale znikomo), a są testem same w sobie i szlifowaniem techniki same w sobie. W wiekszym stopniu każde akcesorium a później izolacje bardziej zbudują mięsień. Jakbym miał myślec, co mi siad buduje, to bym nadal miał hardstucka na 160 kg.

A co
znowu jebłeś w piątek o 16:00


@Kasahara: Wtedy to nie ja byłem, a póki co mam wolne i nic do roboty ( ͡ ͜ʖ ͡)

Coś tam jednak budują, ja sporo czasu nogi robiłem właściwie na siadach high reps i niczym innym, a jakie są teraz to sam wiesz. Ja sobie nie wyobrażam ćwiczyć tylko głównymi bojami, bo to by był zajebisty progress w kierunku dysproporcji,
@Poemat: wg mnie - to zalezy od techniki wyciskania. Przy typowym trojbojowym wyciskaniu, mostkowaniu, beda aktywowane miesnie plecow w stopniu pozwalajacym na ich hipertrofie. I wg mnie nie tylko dlatego, ze pelnia one role stabilizatora, w takim ulozeniu tez pracuja (najszerszy).
Przy lezeniu plackiem ta aktywacja bedzie znacznie mniejsza.
@Poemat: Z badań które czytałem zaangażowanie najszerszych było minimalne, sam uważam że duże i silne najszersze są potrzebne do dużych wyników w wyciskaniu, jednak nie są one "prime movers" tak jak piersiowe, triceps czy przedni akton barku ale pełnią ważną funkcję stabilizującą. Chodzi tylko o najszersze czy ogólnie o plecy?
@Poemat: A jeżeli chodzi o hipertrofię najszerszych poprzez wyciskanie sztangi leżąc to się z tym jeszcze nie spotkałem, wywoła to pewnie potężne dysproporcje a co za tym idzie kontuzję. Tak samo nie wywoła się hipertrofii piersiowych poprzez wiosłowanie. Bodziec będzie zbyt mały i nie uzyskamy ani stresu metabolicznego ani napięcia mechanicznego ani "zniszczenia" włókien mięśniowych.
@Darksed: My u siebie mamy zajebiste centrum badawcze ze sprzętem wartym grube miliony, ale po ch*ju jak to tylko dla doktorków co trzymają granty w kieszeni na badania o wpływie odwodzenia 5 stopni palucha na postawę dziecka z MPD ¯\_(ツ)_/¯
@Poemat: U mnie postawili też ośrodek badań za kilka milionów ale jest problem żeby z niego korzystać, mój promotor ma spróbować coś załatwić. AWF w Warszawie?
@Poemat: Co do głównego tematu to należy też spojrzeć na stopień zaawansowania, u osób które dopiero zaczynają ćwiczyć siłowo a wcześniej ich jedyną aktywnością był mecz w lol-a to ich minimalna efektywna dawka jest tak niska że mogą mieć przyrosty w hipertrofii od wyciskania z samego stabilizowania sztangi, ale nie sprawdzi się to już kompletnie u osób z jakimkolwiek stażem.
@Poemat:

Jeśli ktoś ma hipertrofię najszerszych przy wyciskaniu na ławce, to musi mieć niezłe dysproporcje push pull xD Funkcja stabilizująca, podobnie jak przy MC, tylko w mniejszym jeszcze stopniu.

Tak przy okazji, #przemysleniazdupy trójbój jest imho niepełny, gdyż brakuje mu ćwiczenia angażującego mocno najszersze i biceps. Powinni zrobić czwórbój z podciąganiem chwytem neutralnym z obciążeniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poemat: ja tam sie nie znam, ale to miesnie antagonistyczne.
To tak jakby triceps się ćwiczył podczas uginania na biceps.
Albo dwójki podczas leg extensions

Ciężar, opór jest skierowany przeciwnie niz praca najszerszego.

Można go spiąć dla stabilizacji, ale nie pracuje koncentrycznie
via Android
  • 3
@Darksed Warszawa

To na pewno, ale przyjmijmy wersję już osoby ćwiczącej i doświadczonej.

@PoncjuszPijak Najszerszy przy MC inaczej pracuje niż przy BP i zdecydowanie dochodzi tutaj do hipertrofii.

@151346136 Nie do końca dobre spasowanie bo jednak dwugłowy/trójgłowy działają na siebie zupełnie inaczej niż najszerszy/przód. Najszerszy mocno odpowiada za stabilizację ramienia, skoro jego zadaniem jest jego wyprost i przywodzenie to (szczególnie przy drugim ruchu) powinien mocno dostawać po dupie szczególnie w fazie ekscentrycznej
@Poemat: moje porównanie do prostowników i zginaczy trochę oczywiście przesadzone.
ale
przywodzenie i prostowanie ramienia odbywa się poprzez sam ciężar i napięcie mięśni piersiowych, które na ten ruch pozwalają przez napięcie na tyle małe by ten ruch odbywał się pod ciężarem sztangi.
Znowu porównam z bicepsem. Negatywny ruch na biceps nie wpływa na triceps, on tu nie pracuje.
Najszerwszy by pracował tylko jakbysmy musieli przyciągać sztangę do siebie. Sztanga by stawiała