Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Pobierz
źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg
  • 468
w Warszawie żyje tak pewnie co druga rodzina a zjeby z mikro nazywają go kredyciarzem i dla oszczędności proponują #!$%@? autobusem xD


@Migajaca_dioda: mozna tez dolozyc polowe kwoty leasingu do raty kredytu i mieszkac gdzies, gdzie komunikacja jest super na trasie dom-praca i ew. przedszkole/szkola. Szkoda ze wciaz dla wielu komunikacja miejska jest synonimem biedy...
@powl nie o to chodzi. Większość ludzi myśli i pewnie słusznie ze rata za hipotekę to 1000- 1800. Dlatego jest zdziwienie, że op placi 3400 - wyjaśnił że krótki okres kredytowania więc z takim wyjaśnieniem to juz nie zdzwiko.
@ethics: 33 lata. 5 wypadków w ciągu roku? nie miałem wypadku od 20 lat. a jeśli bym miał, to mam oszczędności i pakiet medyczny, a także polise na życie aby pozyskać odszkodowanie na rehabilitacje.
to 30 minut zajęły mi samo dojście na przystanek i czekanie na autobus


"teoretycznie" odległość od przystanków autobusowych nie powinna być większa niż kilometr. a to że możesz sobie czekać pół godziny to jest zupełnie co inne

tramwajowe jeździłem komunikacją do pracy na Ochocie 35 minut, zaś samochodem niecałe 10 minut.


@lewoprawo: miałem jak jeździłem na uczelnię mogłem albo się przesiadać 3 razy i być "szybciej" albo przesiadać się raz i
@Kogutt: A teraz policz sobie to inaczej, rata i leasing dają u ciebie 5150zł, czyli tak na prawdę wydajesz 2670, a resztę mógłbyś odkładać na mieszkanie i samochód. Zdecydowałeś się na kredyt więc masz to na już, ale nie możesz tyle oszczędzić. Pomyśl jeszcze, że za 5 lat będziesz wolny skoro wziąłeś kredyt na krótki okres i od tego momentu możesz zaoszczędzić 5k miesięcznie, chyba jednak nie jest aż tak drogo?
@Kogutt: Kraków, rodzina 2 + 1, nie mamy żadnych kredytów ani rat.

czynsz: 450 zł
energia: 100 - 130 zł
gaz: 40 zł
internet biuro: 50 zł
internet + tv: 50 zł
telefony: 70 zł
pakiet medyczny dla rodziny: 85 zł
konto oszczędnościowe dla bombelka: 50 zł
paliwo: 250 zł
żłobek: 300 zł (około, zależy do miesiąca)
sport: 300

całość koszta stałe około 1700 - 1775 zł

+ 4x w miesiącu