Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
znalazlem fajna oferte sprzedazy polowy domu, problem w tym, ze nieruchomosc nie jest jeszcze podzielona, trzeba to zrobic we wlasnym zakresie. Z tego co sie rozeznalem, to w 5k max to wszystko powinno sie zamknac, tylko frapuje mnie nieznajomosc rynku i to, ze moge sie nadziac na cos o czym nie wiem. Pisze z anonimowych, bo znajomi stalkujo #nieruchomosci #dom #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1f0c4f7b115fe4bd8759eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 18
OP: @schreder: @Norskee: nie jest tak jak piszecie, sprzedajacy otwarcie przyznaje, ze jest w konflikcie lokatorem i dlatego nie dokonal podzialu
@TheDzions: @ConanLibrarian: to pisalem na bazie informacji w internecie
@nophp: mam na mysli najgorsza opcje, tj podzial przez sad nap pol i rozwiazanie wspolwlasnosci
@Walkiria81: nie do konca rozumiem dlaczego to takie bagno, skoro teoretycznie prawo dostarcza rozwiazanie takich problemow?
@Linuksiarz1: troche odlegle
@AnonimoweMirkoWyznania: kup, a się przekonasz ( ͡º ͜ʖ͡º) Przepraszam za taką niemerytoryczną odpowiedź, ale nie chce mi się opisywać potencjalnych min, na które się natkniesz (vide "konflikt z lokatorem"). Poczytaj w necie o współwłasnosci nieruchomości i o jej zniesieniu. Współwłasność nie oznacza, że ten skonfliktowany lokator ma własność "swojej" połowy, a do tej drugiej nie ma żadnych praw. On ma udział w całości - czyli teoretycznie
zastanawiam sie czy jesli gosc stanie okoniem i nie bedzie chcial wspolpracowac to czy sad moze np nakazac wykonanie osobnych instalacji do mediow?


@AnonimoweMirkoWyznania: sąd to może też zdecydować o przyznaniu nieruchomości jednemu ze współwłaścicieli z obowiązkiem spłaty pozostałych (i niekoniecznie musi przyznać tę nieruchomość Tobie).
OP: @Walkiria81: a to o takich kwiatkach nie slyszalem, zapomnialem za to, wspomniec, ze jest to wiekszosciowy udzial nieruchomosci, nie 50%, moze to cos wtedy zmienia w tej materii
@ConanLibrarian: no jasne, tym przeciwskazaniem jest lokator, to wiemy, pytam co jeszcze moze sie za tym kryc. To normalne, ze nieruchomosci sprzedawane z lokatorem maja odpowiednio nizsza cene
@schreder: no tak, dlatego zakladam najgorsza opcje

ogolnie ktos napisze, zeby
@AnonimoweMirkoWyznania: zgadzam się z przedmówcami, że logika nakazuje zastanowić się, dlaczego ktoś sprzedaje nieruchomość za 50% wartości, podczas gdy przeprowadzając prostą i przyjemną procedurę zniesienia współwłasności za 5k, otrzymałby jeszcze raz tyle kasy ze sprzedaży tejże nieruchomości? Ja nie wiem po co my tu Cię przekonujemy, bo ewidentnie kierujesz się emocjami, a nie chłodną kalkulacją.

Pamiętaj chytry dwa razy traci ( ͡º ͜ʖ͡º)