Wpis z mikrobloga

Mirki powiedzcie mi jak banki patrzą na kredyty hipoteczne ale na mniejszy okres ? Prowadzę firmę oczywiście z udokumentowaniem przychodów nie ma najmniejszego problemu i chciałbym wziąć np kredyt 400 tysiecy z wkładem własnym 100 tysięcy, ale Np na 5 lat a nie na 30 jak większość kredytów. Szanse są większe czy mniejsze na otrzymanie takiego kredytu? Bo słyszałem opinie ze im dłuższy kredyt tym lepiej, załóżmy tak czysto teoretycznie ze firma ma dochodu na czysto 30 tysięcy miesiecznie a rata by wynosiła 7-8 tysięcy miesięcznie. Nie ma opcji żebym pakował się na 30 lat w jakiś kredyt a nie posiadam aż takiej gotówki. #kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 15
@calkowitybrakrozumu: sprawdz tylko, czy bank pobiera opłatę za wcześniejszą spłatę (mają prawo do 3 lat od wzięcia kredytu - ale niektóre z tego nie korzystają). Po 3 latach możesz wszystko spłacić bez żadnych opłat, nawet jakby kredyt był brany na 100 lat (to chyba oczywiste, ale na wszelki wypadek napiszę, że wówczas spłacasz tylko sam kapitał, bez odsetek - odsetki to wynagrodzenie za korzystanie z pieniędzy w czasie).
@Walkiria81 jak to bez odsetek? płacisz odsetki proporcjonalnie do okresu od kwoty pozostałej do spłaty. Np. płacisz ratę 31. dnia miesiąca i 30. chcesz spłacić całość to płacisz kapitał + odetki z kapitału za okres 1-30.
Mirki powiedzcie mi jak banki patrzą na kredyty hipoteczne ale na mniejszy okres ? Prowadzę firmę oczywiście z udokumentowaniem przychodów nie ma najmniejszego problemu i chciałbym wziąć np kredyt 400 tysiecy z wkładem własnym 100 tysięcy, ale Np na 5 lat a nie na 30 jak większość kredytów. Szanse są większe czy mniejsze na otrzymanie takiego kredytu? Bo słyszałem opinie ze im dłuższy kredyt tym lepiej, załóżmy tak czysto teoretycznie ze firma