Wpis z mikrobloga

Nie myślałem, że zmiana nawyków żywieniowych jest taka trudna. Próbuje się przestawić na zdrowsze żarcie i nie objadanie się w ciągu dnia ale wiecie co? To jest jakiś dramat!

Próbuję od tygodnia i robię bardzo powolne postępy. Na razie odstawiłem zupełnie napoje gazowane dzięki czemu zmniejszył mi się #bebech i nie wyglądam jak otyły #januszotylosci ale nie potrafię zrezygnować z żarcia późnym wieczorem, niemal nocą i dość często sięgam po piwko wieczorem :( W ciągu dnia też jest trudno, czuję się podobnie jak kiedy 12 lat temu rzucałem palenie - co chwilę myślę, żeby coś sobie podjeść :|

#dieta #zdrowie #odchudzanie #fit #nadwaga #sport
  • 20
@pannakota: To wychodzi na to, że zeżarłem już dzisiaj 80kcal w ciemnym chlebku, jakieś 50kcal w masełku, 100kcal w chudej szyneczce, 100kcal w dwóch kawach z mlekiem.

Ledwie zeżarłem lekkie śniadanie a mam na liczniku 330kcal ( ͡º ͜ʖ͡º)
@PanBulibu: mogę ci powiedzieć tyle na pocieszenie, ze jak już zmienisz te nawyki, to nie będziesz mógł zrozumieć „poprzedniego siebie” jak mogłeś tak niezdrowo jeść xD tak jak z papierosami. Im szybciej tym lepiej. Może jedna zmiana nawyku na tydzień? Gazowane już odstawiłeś, to może w następnym tygodniu pozbądź się kolejnego złego, np piwka lub późnego podjadania. Wiesz, zależy tez co podjadasz, jak sama wędlinę, twaróg czy jakieś warzywo to nie
@IdzDoAptekiPoLeki:

Wiesz, zależy tez co podjadasz, jak sama wędlinę, twaróg czy jakieś warzywo to nie ma tego złego, gorzej jak to np chleb czy owoce,słodycze.

Niestety "podjadam" głównie białe pieczywo i tłuszcze (sery, nabiał, tłuste mięsa).

to może w następnym tygodniu pozbądź się kolejnego złego, np piwka lub późnego podjadania

To jest chyba największa bolączka :(
że zmiana nawyków żywieniowych


@PanBulibu: Błędem jest myślenie, że chodzi jedynie o nawyki żywieniowe. Zmiana zaczyna się w sklepie. Piszesz, że sięgasz po piwko albo jakieś zarcie, a moje pytanie brzmi: czemu w ogóle masz to w domu? To jest główny problem! Jak nie będziesz miał pod ręką to nie będziesz sięgać. Jak pod ręką będą tylko jabłka i marchewki to w najgorszym wypadku nimi się będziesz zapychać wieczorem, a żeby